חפש

קורס כתיבת שירים | הלחנת שירים בהנחיית דני רובס – יוני 2017

דני רובסבקורס נכיר לעומק ונעניק כלים לכתיבה מקצועית של מילים ולחן בהתייחסות אישית למשתתפי הקורס. בנוסף נעשיר את עולם היצירה של המשתתפים בתובנות על כתיבת שירים ועל מבנה עבודתם של כותבי שירים גדולים בהיסטוריה מהארץ ומהעולם.

עבודות המשתתפים ינותחו לעומק ברמת המילים והלחן, ובעבודה משותפת והקשבה הדדית ויצירתית בהדרכת דני יבקעו גם שירים חדשים שלמים מעניינים ומרגשים. בתום הקורס יתקיים מופע בו יבצע כל אחד מהמשתתפים שיר שסיים במסגרת הקורס בליווי הרכב נגנים של בית ספר רימון.

מועד פתיחה : 25/6/17
אורך הקורס : 14 מפגשים שבועיים של שעתיים כולל מופע סיום
מועדי הקורסימי ראשון 19:00 – 21:00
דרישות קדם: הקורס אינו דורש ידע מוקדם, אך רצויה יכולת נגינה ברמה בסיסית.

לפרטים והרשמה לקורס–03-5408882 שלוחה 2, או השאירו פרטיכם ונציג שלנו יחזור אליכם:

למידע נוסף השאירו פרטים

Screen Shot 2015-11-17 at 14.22.54עוד על הקורס:
עיקרו של כל מפגש מיועד להתמודדות עם יצירות המשתתפים, דרך משימות כתיבה שינתנו להם, ניתוח של יצירות שיובאו לסדנה, ועידוד המשתתפים למוסר עבודה, סקרנות ופתיחות לעולם ולידע ועידוד הביטוי העצמי דרך כתיבת שירים.

בסדרה מיוחדת בתוך הסדנה תוקדשנה כמה פינות בפגישות ליוצרים גדולים בהיסטוריה ( סשה ארגוב, מתי כספי, יוני רכטר, שלום חנוך, מאיר אריאל, נעמי שמר, ג’ון לנון, פול מקרטני, פול סיימון, בוב דילן, סטיבי וונדר, סטינג ) בכל פינה כזאת תהיה כניסה לעומק היצירה וניתוח מודלים של כתיבה אצל היוצר, ואם ירשה הזמן גם תרגילים ליוצרים בסדנה לכתיבת תרגיל שמתכתב עם סגנון היוצר.

* פתיחת הקורס מותנית במספר מינימום של משתתפים.
* לשאלות נוספות: 03-5408882 שלוחה 2 או במייל: rimonexternal@gmail.com

צפו בקטע של יונתן קגן, מתוך מופע הסיום של קורס הלחנת שירים בהנחיית דני רובס:

על המנחה:
דני רובס, אחד הזמרים והיוצרים המצליחים המוערכים והאהובים ביותר בישראל,  החל את הקרירה המוסיקלית שלו ב”בימת הנוער” של רחובות ככותב מלחין מעבד זמר ושחקן (!…). אחרי שירות צבאי כקצין בחיל התותחנים התחיל לנגן כגיטריסט יחד עם כמה מהזמרים הגדולים של התקופה ביניהם אריק סיני, עופרה חזה, חוה אלברשטיין, נורית גלרון, מתי כספי ורבים אחרים.

במשך כ – 5 שנים עבד עם שלמה ארצי גם בהופעות גם בתקליטים וגם בכתיבת אופרת רוק בשם “שאול” אותה כתבו והלחינו יחד.
ב – 1984 יצא תקליטו הראשון כיוצר ומבצע – “מסגרות” (תקליט זהב), מתוכו התפרסמו “אני בא הביתה מהלילה” ו “דבר לא קרה”.
ב – 1986 כתב הלחין עיבד והפיק עבור ורדינה כהן את הלהיט “נוסעת בעקבות האהבה” ואת כל שאר התקליט, כמו כן כתב עיבד והפיק עבור אומנים כאריק סיני, אלברט עמר, הדודאים, נורית גלרון, ורבים אחרים.
ב – 1987 יצא “פנים ושמות” (תקליט פלטינה) מתוכו התפרסמו “פנים ושמות”,”לא נרדמת תל אביב”,”מחר הוא יחזור”,”זה לא אני” ועוד, ואחריו יצא רובס במסע הופעות מצליח בכל הארץ.
ב – 1989 הופיע “בדרך אל האושר” (תקליט פלטינה כפול) מתוכו התפרסמו “בדרך אל האושר” ו”איך הוא שר” שזיכה את רובס בתואר “זמר השנה” ו – “שיר השנה”.
סיבוב ההופעות שאחרי התקליט היה ענק בהיקפו ובהצלחתו והפך את רובס לאחד האומנים המשפיעים והמוערכים של התקופה.

Screen Shot 2017-05-23 at 12.19.09בשנים הבאות הוציא רובס את “בגוף ראשון” (תקליט זהב, מתוכו: “רכבות” , “סלחי לי” ) את “ברושים וחמניות” ( מתוכו: “הבן של הקוסם” , “גרעינים”…) את האוסף “עשור או שאני יורה” (תקליט זהב) ואת “ככה אני אוהב” (מתוכו: “מכתב קטן”…),ב 2008 יצא תקליטו המצליח “משהו חדש מתחיל” ששיר הנושא מתוכו היה השיר השני המושמע ביותר ב 2008 ברדיו ובטלויזיה, ובעקבותיו עוד סיבוב הופעות גדול ומצליח. ב 2012 יצא “נוסע על כביש מהיר”, מיטב הלהיטים בהופעה חיה ומתוכו הלהיט “אני לא מפסיק להתרגש ממך”, ב 2014 יצא “האיש עם הגיטרה” וב 2015 “עכשיו זה שנינו” – אלבום מופע עם שלמה גרוניך הכולל שירים חדשים שכתבו השניים.

תקליטיו של רובס מכרו כרבע מליון עותקים והוא הופיע אלפי פעמים בהצלחה עצומה בכל רחבי הארץ והעולם (ארה”ב,רוסיה, ונצואלה,צרפת, בריטניה, ליטה, סין, תאילנד ועוד ועוד…).
בימים אלה הוא מקליט שירים חדשים, כותב לאלבומם של אחרים (ביניהם מתי כספי) ומופיע עם להקתו בכל רחבי הארץ והעולם.

חזור למעלה ↑


לפגישת ייעוץ חינם


תפריט בית ספר רימון