חפש

איך להלחין שיר? קורס פזמונאות והלחנת שירים בהנחיית דניאל סלומון 24.12.18

דניאל סלומון יום פתוח

רבים המוסיקאים והאנשים השואלים את עצמם כיצד להלחין שיר? מה היא השראה? מה היא פזמונאות? מה ההבדל בין שירה לפזמונאות? האם ניתן להלחין כל דבר? מה הופך שיר ללהיט?

בקורס פזמונאות והלחנת שירים נחקור ונלמד על דברים אלו ועוד רבים אחרים מעולם כתיבת השירים. הקורס הינו קורס השראה ולימוד אשר יקנה כלים בסיסיים ומתקדמים לכתיבה והלחנת שירים.
החל מלימוד המבנים הבסיסיים של הפזמונאות, “נושא מוסיקלי”, מבנה הפזמון, ועד לתצורות כתיבת שירים – שירים על “ריף מוסיקלי”, שירים הכתובים במינימליזם הרמוני או מלודי, שירים קונטרפונקטים, שירים בסגנונות מוסיקליים שונים ועוד. כמו כן, נתמודד עם הלחנת שירי משוררים, וסוגי טקסטים שונים.

מועד פתיחה: 24/12/18
אורך הקורס: 13 מפגשים שבועיים של שעתיים ומופע סיום.
מועדי הקורס: ימי שני בשעה 19:00. שעתיים אקדמיות.

לפרטים והרשמה: 03-5408882 שלוחה 2, או השאירו פרטיכם ונחזור אליכם:

למידע נוסף השאירו פרטים


דניאל סלומון כיתה שיעורעל מנת להתפתח ולהבין את תחום הלחנת השירים ומהי הדרך הנכונה ללמוד איך להלחין שיר לעומקו נלמד גם להכיר את טובי כותבי השירים בעולם ובארץ במאה הקודמת והנוכחית כגון – לנון ומקרטני, קרול קינג, פול סיימון, רוג’ר והמרסטין, רנדי ניומן, לאונרד כהן, סשה ארגוב, מתי כספי, יוני רכטר, יצחק קלפטר ועוד רבים עד לעת הנוכחית, נחקור וננתח את יצירותיהם, את לחניהם מול המילים וכיצד בחרו את הצליל הנכון למילה המדויקת.

אחד הדברים העיקריים והחשובים בקורס הוא ההפריה ההדדית. המפגש של Screen Shot 2015-11-17 at 14.22.54משתתפי הקורס עם יצירותיהם אל מול משתתפים אחרים.
המשתתפים יקבלו בכל שבוע משימה לכתיבת שיר בדרך מסוימת על פי הנלמד בשיעור וההשראה שניתנה להם. את השיר יצטרכו לבצע בכיתה מול האחרים ולקבל תגובות וניתוח של שיריהם. זוהי התמודדות הנעשית ברגישות ובכך פותחת את הלמידה לעוד מקור השראה חשוב ומפרה והוא המפגש של הלחן והשיר עם העולם החיצוני ועם מחשבותיהם ורעיונותיהם של המוסיקאים הלומדים איתם.
בסוף הקורס התלמידים יבצעו את השירים הנבחרים מתוך העבודות שעשו במהלך הלימודים במופע ובכך יתמודדו גם עם ביצוע שיריהם אל מול קהל.

הקורס איננו דורש ידע מוקדם, אך רצויה יכולת נגינה בכלי גם אם ברמה בסיסית.
* פתיחת הקורס מותנית במספר מינימום של משתתפים.

דניאל סלומון salomonעל המנחהדניאל סלומון
פסנתרן ויוצר, למד מוסיקה בקונסבטוריונים שונים ובבית הספר למוסיקה רימון והתמחה אצל פרופ’ יצחק סדאי. סלומון עבד עם אמנים רבים כפסנתרן, מפיק מוסיקלי מתזמר וכותב ביניהם אביב גפן, שלמה ארצי, רוקפור, ריקי גל, ישראל גוריון ועוד רבים. זוכה פרס אקו”ם למלחין וכותב מוסיקה לתיאטרון טלוויזיה וקולנוע. הוציא ארבעה אלבומי סולו שזכו להצלחה רבה ובימים אלו עובד על אלבום הופעה חדש ואלבום אולפן העומדים לצאת בקרוב.

Back to Top ↑


לפגישת ייעוץ חינם


תפריט בית ספר רימון