חפש

הפקה אלקטרונית

אלקטרוני3

רימון הוא המוסד החינוכי המוביל בישראל ללימודי מוסיקה בת-זמננו בשילוב הכלים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר למקצועות הביצוע, הלחנה, הפקה, סאונד ומדיה דיגיטלית.

*שימו לב- החל משנת הלימודים 2017/18 מסלול הפקה אלקטרונית הפך לחלק ממסלול הפקה מוסיקלית.

*למעבר לדף מסלול הפקה מוסיקלית ברימוןלחצו כאן

בית ספר רימון ללימודי מוזיקה מציע ללומדים בו שימוש במתחם הטכנולוגי המוביל בישראל ללימודי מוזיקה, סאונד ומדיה המשלב חדרי מחשב, חדרי הקלטה ואולפן הקלטות מודרני. מסלול ההתמחות ללימודי מוסיקה אלקטרונית וסינתזה – רימון דיגיטל, עוצב במטרה לתת לתלמידים ידע מקיף וכלים מקצועיים ליצירת מוסיקה אלקטרונית עכשווית. החל מפופ ודאנס, דרך טראנס, האוס, היפ הופ, דאבסטפ, דראם נ’ בייס ועד לנישות מוסיקליות ניסיוניות וחדשניות. צוות מורים מנוסה, בשילוב עם מפיקים ואמנים ידועים וכן עם אורחים מחו”ל, ילמד תוכנית לימודים מקיפה הכוללת קורסים רבים ומגוונים בנושאי סינתזה, סאונד, מוסיקה, הפקה, סיקוונסר, היסטוריה וסגנון עם דגש מיוחד על לימודים מעשיים, יצירתיות והבעה אישית.

מסלול הלימודים: מסלול ההתמחות בהפקה אלקטרונית היה קיים עד שנת 2017, והמעניק בסיומו תעודת “בוגר התמחות הפקה אלקטרונית”. כל שנת לימודים כללה 28 שבועות וחולקה לשני סמסטרים. הסטודנטים למדו 18 שעות שבועיות שהתפרסו על-פני שלושה ימי לימוד בשבוע. החל משנת 2017 מסלול הפקה אלקטרונית הפך לחלק בלתי נפרד ממסלול ההפקה המוזיקלית ברימון.

תנאי קבלה: ראיון אישי ובדיקה של יכולות מוסיקליות וטכנולוגיות. *בכפוף לתוצאות המבחן, יידרשו חלק מהנרשמים להשתתף במכינה תיאורטית לפני תחילת הלימודים.
דרישות המעבר משנה לשנה: קבלת ציון מינימלי של B+ באבלטון יסודות, רעיונות בהפקה, ובצליל, הקלטה, סאונד.
דרישות הסיום לתעודת סיום מסלול אלקטרונית: השגת ציון ממוצע מינימלי של B+ בקורסים של שנה א’ ושנה ב’. העלאת מופע סיום שהציון המינימלי עליו הוא B+. הגשת פורטפוליו (תיק עבודות) לפי הנחיות מנהל המסלול.

למה דווקא ברימון? בשנת הלימודים הראשונה משלבת התוכנית גם לימודי מוזיקה, הרמוניה, פיתוח-שמיעה מלודי וריתמי ומיומנות מקלדת והשתתפות בפרויקטים מוסיקליים כחלק אינטגרלי מהקהילה המוסיקלית התוססת של תלמידי רימון. התוכנית שמה דגש מיוחד על שילוב מעשי בין תלמידי ההפקה האלקטרונית ובין תלמידים מתחומי הלימוד האחרים ברימון כמו ביצוע, הלחנת שירים, עיבוד והפקה מוסיקלית.

במהלך לימודיו ברימון ייחשף התלמיד לעשייה מוסיקלית משותפת ונרחבת ויהיה שותף לפרויקטים איכותיים עם תוצרים מוסיקליים דיגיטליים משמעותיים. במהלך הלימודים ובהנחייה אישית של מרצים ומנטורים מקצועיים, יבנה התלמיד תיק עבודות דיגיטלי וילמד גם את מקצועות השיווק והקידום העצמי האינטרנטי של המאה ה-21.

תלמידים במסלול משתמשים באייפאד בלאפטופ, באייפון ובפטיפון ככלי יצירה מוסיקלי לכל דבר. הדגש הוא לימוד תהליך “יצירת הצליל ועיצובו” וכניסה לעומק עולם הסינתזה (בסיסית ומתקדמת). בנוסף הלחנה והפקה של מוסיקה אלקטרונית מבוססת מחשב, שימוש במחשב ככלי נגינה אינטראקטיבי ב-“לייב”, עצוב צליל (סאונד דיזיין) והשתלבות ההפקה במערכות אינטראקטיביות שמשלבות צליל, תמונה ומדיה.

כל הפלטפורמות המובילות למוסיקה וסאונד נלמדות כיום ברימון: אבלטון, קיובייס, פרוטולס, לוג’יק, דיג’יטל פרפורמר ועוד, ובנוסף אליהם הכלים הוירטואליים, מעבדי-הצליל, הסמפלרים והפלאגינים האודיו-דיגיטליים המקצועיים ביותר בתעשיית המוסיקה של היום.

רוצים מידע נוסף על הלימודים ברימון?תנאי הקבלה למסלול  ההפקה האלקטרונית:

בחינה וראיון אישי עם ראש המגמה.

דרישות המעבר משנה לשנה:

קבלת ציון מינימלי של B+ באבלטון יסודות, רעיונות בהפקה, ובצליל, הקלטה, סאונד.

דרישות הסיום לתעודת סיום מסלול אלקטרונית:

השגת ציון ממוצע מינימלי של B+ בקורסים של שנה א’ ושנה ב’.
העלאת מופע סיום שהציון המינימלי עליו הוא B+.
הגשת פורטפוליו (תיק עבודות) לפי הנחיות מנהל המסלול.


לפגישת ייעוץ חינם