חפש

הפקה אלקטרונית

אלקטרוני3

רימון הוא המוסד החינוכי המוביל בישראל ללימודי מוסיקה בת-זמננו בשילוב הכלים הטכנולוגיים המתקדמים ביותר למקצועות הביצוע, הלחנה, הפקה, סאונד ומדיה דיגיטלית.

בית ספר רימון ללימודי מוזיקה מציע ללומדים בו שימוש במתחם הטכנולוגי המוביל בישראל ללימודי מוזיקה, סאונד ומדיה המשלב חדרי מחשב, חדרי הקלטה ואולפן הקלטות מודרני. מסלול ההתמחות ללימודי מוסיקה אלקטרונית וסינתזה – רימון דיגיטל, עוצב במטרה לתת לתלמידים ידע מקיף וכלים מקצועיים ליצירת מוסיקה אלקטרונית עכשווית. החל מפופ ודאנס, דרך טראנס, האוס, היפ הופ, דאבסטפ, דראם נ’ בייס ועד לנישות מוסיקליות ניסיוניות וחדשניות. צוות מורים מנוסה, בשילוב עם מפיקים ואמנים ידועים וכן עם אורחים מחו”ל, ילמד תוכנית לימודים מקיפה הכוללת קורסים רבים ומגוונים בנושאי סינתזה, סאונד, מוסיקה, הפקה, סיקוונסר, היסטוריה וסגנון עם דגש מיוחד על לימודים מעשיים, יצירתיות והבעה אישית.

מסלול הלימודים: מסלול ההתמחות הוא בן שנתיים והוא מעניק בסיומו תעודת “בוגר התמחות הפקה אלקטרונית”. תלמידים שירצו לשלב את לימודיהם בהמשך עם תוכניות לימודים אחרות יוכלו לקבל ייעוץ אקדמי בנושא. כל שנת לימוד כוללת 28 שבועות ומחולקת לשני סמסטרים. התלמיד לומד 18 שעות שבועיות המתרסות על-פני שלושה ימי לימוד בשבוע.

תנאי קבלה: ראיון אישי ובדיקה של יכולות מוסיקליות וטכנולוגיות. *בכפוף לתוצאות המבחן, יידרשו חלק מהנרשמים להשתתף במכינה תיאורטית לפני תחילת הלימודים.
דרישות המעבר משנה לשנה: קבלת ציון מינימלי של B+ באבלטון יסודות, רעיונות בהפקה, ובצליל, הקלטה, סאונד.
דרישות הסיום לתעודת סיום מסלול אלקטרונית: השגת ציון ממוצע מינימלי של B+ בקורסים של שנה א’ ושנה ב’. העלאת מופע סיום שהציון המינימלי עליו הוא B+. הגשת פורטפוליו (תיק עבודות) לפי הנחיות מנהל המסלול.

למה דווקא ברימון? בשנת הלימודים הראשונה משלבת התוכנית גם לימודי מוזיקה, הרמוניה, פיתוח-שמיעה מלודי וריתמי ומיומנות מקלדת והשתתפות בפרויקטים מוסיקליים כחלק אינטגרלי מהקהילה המוסיקלית התוססת של תלמידי רימון. התוכנית שמה דגש מיוחד על שילוב מעשי בין תלמידי ההפקה האלקטרונית ובין תלמידים מתחומי הלימוד האחרים ברימון כמו ביצוע, הלחנת שירים, עיבוד והפקה מוסיקלית.

במהלך לימודיו ברימון ייחשף התלמיד לעשייה מוסיקלית משותפת ונרחבת ויהיה שותף לפרויקטים איכותיים עם תוצרים מוסיקליים דיגיטליים משמעותיים. במהלך הלימודים ובהנחייה אישית של מרצים ומנטורים מקצועיים, יבנה התלמיד תיק עבודות דיגיטלי וילמד גם את מקצועות השיווק והקידום העצמי האינטרנטי של המאה ה-21.

תלמידים במסלול משתמשים באייפאד בלאפטופ, באייפון ובפטיפון ככלי יצירה מוסיקלי לכל דבר. הדגש הוא לימוד תהליך “יצירת הצליל ועיצובו” וכניסה לעומק עולם הסינתזה (בסיסית ומתקדמת). בנוסף הלחנה והפקה של מוסיקה אלקטרונית מבוססת מחשב, שימוש במחשב ככלי נגינה אינטראקטיבי ב-“לייב”, עצוב צליל (סאונד דיזיין) והשתלבות ההפקה במערכות אינטראקטיביות שמשלבות צליל, תמונה ומדיה.

כל הפלטפורמות המובילות למוסיקה וסאונד נלמדות כיום ברימון: אבלטון, קיובייס, פרוטולס, לוג’יק, דיג’יטל פרפורמר ועוד, ובנוסף אליהם הכלים הוירטואליים, מעבדי-הצליל, הסמפלרים והפלאגינים האודיו-דיגיטליים המקצועיים ביותר בתעשיית המוסיקה של היום.

רוצים מידע נוסף על הלימודים ברימון?

קורסי החובה במגמת הפקה אלקטרונית לתלמידים שיחלו את לימודיהם ב2017-18

תחום שנה א’ נ”ז שנה ב’ נ”ז
הרמוניה הרמוניה מסורתית א’ 4 הרמוניה של הג’אז והמוסיקה הקלה א’ 4
פיתוח שמיעה פיתוח שמיעה א’ 6
פיתוח שמיעה לסאונד הפקה אלקטרונית 2
קצב פיתוח שמיעה ריתמי א’ 2
הקלטה ומיקס  סאונד באולפן הביתי 4 טכניקות הקלטה באולפן 4
מבוא להקלטה באולפן  2  מיקס  4
הפקה אלקטרונית/מוסיקאלית אבלטון – יסודות 4 מבוא להפקה מוסיקאלית באולפן 2
תרגילים בהפקה אלקטרונית 2 הנחייה אישית – פרוייקט גמר 2
האזנה וניתוח היסטוריה של המוסיקה האלקטרונית 2
סינתזה ותיכנות סינתזה – יסודות 4 תיכנות וסינתזה מתקדמת 4
תיכנות לאפליקציות מוסיקליות 4
קורסים נוספים הלחנה והפקה של מוסיקה למדיה

או

הלחנת שירים

4
לגעת בתעשייה 2
בחירה 4 בחירה 4
סה”כ חד שנתי 36 34

תנאי הקבלה למסלול  ההפקה האלקטרונית:

בחינה וראיון אישי עם ראש המגמה.

דרישות המעבר משנה לשנה:

קבלת ציון מינימלי של B+ באבלטון יסודות, רעיונות בהפקה, ובצליל, הקלטה, סאונד.

דרישות הסיום לתעודת סיום מסלול אלקטרונית:

השגת ציון ממוצע מינימלי של B+ בקורסים של שנה א’ ושנה ב’.
העלאת מופע סיום שהציון המינימלי עליו הוא B+.
הגשת פורטפוליו (תיק עבודות) לפי הנחיות מנהל המסלול.


לפגישת ייעוץ חינם