ירון גוטפריד

ראש מסלול הלחנה עיבוד וניצוח

 

מנצח, פסנתרן ומלחין, מוסיקאי רב תחומי המגשר בין מוסיקה קלאסית למוסיקה בת זמננו , גוטפריד כיהן כמנהלה המוסיקאלי ומנצחה הראשי של תזמורת נתניה- הקאמרית הקיבוצית בשנים 2002 – 2013 והציג בהצלחה יתרה קו אומנותי ייחודי המשלב סגנונות מוסיקאליים ואמנויות. היה תלמידם של פרופ' נועם שריף בקומפוזיציה ושל פרופ' מנדי רודן בניצוח והוא בוגר האקדמיה למוסיקה ע"ש רובין בירושלים. גוטפריד הוא חתן פרס ראש הממשלה למלחינים 2014 ,יצירותיו יוצאות לאור בהוצאת התווים הבינלאומית SIKORSKI ומבוצעות על ידי תזמורות רבות ופסטיבלים בארץ ובעולם .

באוקטובר 2016 הפילהרמונית הישראלית הזמינה אותו למלא את מקומו של מאסטרו מהטה בפתיחת העונה ה 81 ולנצח על אחד עשר קונצרטים עם סולנים מובילים כגון יפים ברונפמן, קטיה בוניאטישבילי המקהלה הפילהרמונית של פראג ועוד . בינואר 2015 החליף את המנצח ולרי גרגייב לביצוע בכורה ישראלי של הסימפוניה הרביעית של שוסטקוביץ .

גוטפריד מוזמן לנצח ולהופיע עם יצירותיו בתזמורות מובילות בעולם ובהן : תזמורת האופרה של פירנצה מאג'יו מוסיקלה , תזמורת הרדיו של קלן WDR , התזמורת הפילהרמונית של סין, התזמורת הסימפונית של בייג'ינג, התזמורת הסימפונית של טביליסי, תזמורת הקונצרטים של בודפשט, התזמורת הפילהרמונית על שם קודאי, התזמורת הסימפונית טורינגן , התזמורת והמקהלה הקאמרית החדשה של פוטסדאם, התזמורת הסימפונית Valley Brazos (טכסס), התזמורת הסימפונית של וונקובר , הסימפונית La Crosse, התזמורת הסימפונית Salta (ארגנטינה), L’Auditori Symphonic Banda (ברצלונה), הסימפונית של מנילה, התזמורת הקאמרית של פורטלנד , הסימפונית ראשון לציון, הסימפונית ירושלים רשות השידור , הקאמרית הישראלית, הסימפונייטה באר- שבע, הקאמרטה ירושלים, סימפונט רעננה, הקאמרית הישראלית ועוד . מופיע קבוע בסין בהיכל המוסיקה שבעיר האסורה ובסיורי קונצרטים עם תזמורות בערים רבות בסין

ב 2014 הוציא לאור דיסק חדש שלו " תמונות בתערוכה REMAKE " לטריו ג'אז ותזמורת על פי  מוסורסגקי, הדיסק יצא בחברת GPR ובהפצה של NAXOS וזכה לביקורות חמות בעיתונות העולמית . היצירה בוצעה בתזמורות רבות בעולם ובהן גם תזמורת הרדיו של קלן, תזמורת הקאמרית של פורטלנד, הסימפונית סאן חוזה ועוד. גוטפריד מרבה להופיע עם מיטב התזמורות בארץ ובעולם :

גוטפריד עומד בראש המגמה להלחנה עיבוד וניצוח שבבית הספר "רימון" שאותה אף ייסד.

הפיק מוסיקאלית וכתב את העיבודים התזמורתיים לדיסק "TANGO " של הזמרת יסמין לוי , הדיסק יצא בחברת הרמוניה מונדי . גוטפריד היה האמן הנבחר של הקרן למצוינות בתרבות לשנים 2003 עד 2007 ,הוא חבר במרכז האמנים היוקרתי MacDowell שבארה"ב , זוכה הפרס הראשון בתחרות לניצוח במסגרת שבוע האמן הצעיר מטעם התזמורת הפילהרמונית הישראלית וקרן התרבות אמריקה- ישראל.

כפסנתרן ג'אז הוא הופיע עם אומנים בינלאומיים רבים ידועי שם ובהם: אדי דניאלס ,אדי גומז, דידייה לוקווד, דייב ליבמן, איירה סאליבן, בילי הארט ג'ורג' פיים, רנדי ברקר ג'ף ברלין ורבים אחרים .

http://www.yarongottfried.com/

רוצים ללמוד ברימון?

השאירו פרטים
    מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון


    מוזמנים לעקוב אחרינו