רימון ורמת השרון

זה היה סיפור אהבה ממבט ראשון.
הגענו, המייסדים, לעיריית רמה"ש בשנת 1984 ופגשנו את ראש העיר דאז מר משה ורבין. חלפו 5 דקות והוא לקח אותנו במכוניתו לעבר הקמפוס העתידי של רימון. נכנסנו לבית הספר בצד של מגרש הכדורגל מתחת לגדר, כל מה שהוא אמר היה: "אני מאמין בכם. זה שלכם". היינו בשוק. תשעה דונם שטח!! שאלנו אותו למה, הוא ענה:"ככה".

מאז עברו שנים רבות ואנחנו  ובקרוב נחנוך את השנה ה-40 לסיפור האהבה הזה. ראשי העיר של רמת השרון מאז ועד היום הם שותפים שלנו. ראויה לציון תמיכתו חסרת הפשרות של מר איציק רוכברגר, ראש העיר בשעתו,  שהלך איתנו יד ביד בחזון המוסיקלי-ציוני שלנו.

בעידודם  של מר רוכברגר ועוזריו מאיר דורון ז׳ל ואילת ג'ינו הצלחנו להשיג חוזה לנכס ל-45(!) שנים באישורו של שר הפנים לשעבר מר מאיר שטרית. כעת, בעזרתו הנדיבה ביותר של מר אודי אנג'ל אנחנו פועלים במבנה חדיש בשטח הקמפוס שבשכונת מורשה.

בית ספר רימון הוא כבר חלק בלתי נפרד מקהילת רמת השרון. תלמידי בית הספר ומוריו פועלים באמצעות פרוייקים שונים בקרב הקהילה המקומית עם בני נוער ומבוגרים. המדובר בפעילות לשימור הזמר העברי בבתי הספר היסודיים, בשיתוף פעולה עם מועדון רוטרי, ובהלחנת שירים שכתבו בני משפחות שכולות, בשיתוף פעולה עם ארגון ״יד לבנים״ בפעילות של "תו המשווה" לחינוך מוסיקלי. רימון רואה בפעילות זו בקהילה המקומית ובארץ כולה חשיבות עליונה מוסרית ואמנותית.

רימון נבחר בתחילת העשור הנוכחי כמוסד התרבות המוביל בשרון. בעזרת עיריית רמה"ש ומר אודי אנג'ל הפך בית ספר רימון למרכז בינלאומי חשוב ליצירה מוסיקלית בעולם כולו. ובכך יום יום מוגשם החזון המשותף של כולנו.

יהודה עדר והרי ליפשיץ ממייסדי רימוןאורלי סלע, יהודה עדר ממייסדי רימון, אודי אנג'ל יו"ר הועד המנהל, משה שיטרית ומכובדים

 לאור יחסי הגומלין הותיקים והקשר העמוק עם עיריית רמת השרון, מעניק בית הספר לתושבי רמת השרון הטבות שונות בהשתתפות באירועים, תחרויות, סדנאות ופרוייקטים. פרטים על האירועים השונים בלוח האירועים. הטבות לתושבי רמת השרון

התנדבויות בקהילת רמת השרון

פרוייקט הנחלת הזמר העברי: ב 2014 החל מהלך ערכי של פעילות סטודנטים של רימון בבית ספר יסודי אורנים, בכיתות ג, להנחלת הזמר העברי. המיזם מובל
על ידי הרשות המקומית וארגון "רוטרי" המגייס מלגות למימושו.

הקתדרה: הקתדרה הינה מוסד תרבותי-קהילתי ברמת השרון, המקיים אירועי תרבות ואמנות, הרצאות וחוגים ומושך אליו תושבים רבים מרמת השרון והסביבה. תלמידי רימון מנגנים בקתדרה בימי שישי בבוקר להנאת הנוכחים הממתינים לתחילת ההרצאה.

בית מלינוב: בית מלינוב הנו מתנ"ס לגיל הזהב, המקיים פעילויות רבות ומגוונות. תלמידי רימון משתלבים בעת הצורך בנגינה ופעילויות מוסיקליות נוספות.

עמותת "יד לבנים": עמותת "יד לבנים" הנה עמותה התומכת במשפחות שכולות. תלמידי רימון מופיעים בהתנדבות בטקסים ואירועים שמארגנת העמותה. נשיא רימון , יהודה עדר, וסטודנטים מבית הספר, מוליכים מיזם מרגש של הלחנת שירים שנכתבו על הנופלים על ידי בני משפחותיהם.

פרוייקט המאה: פרוייקט ארצי של העצמת תלמידים במקצועות ותחומים הקרובים לליבם, בליווי של חונך מבוגר. מורים ותלמידים מבית הספר רימון משמשים כחונכים בתחום המוסיקה – ביצוע, יצירה, סאונד וטכנולוגיה – לתלמידים בבתי הספר ברמת השרון.

רוצים ללמוד ברימון?

השאירו פרטים
    מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון    מוזמנים לעקוב אחרינו

    כלי נגישות