מסלול הלימוד ותארים אקדמיים

מזה שנה מתקיימת תכנית לימודים של רימון בקמפוס רימון בעכו:

מסלול ביצוע, הפקה והלחנת שירים
מסלול לימודים מלא לתעודת בוגר רימון (ותוכניות משותפות לתואר ראשון) המיועד לסטודנטים מעכו ומהצפון.

מנהלת הקמפוס: גליה בן סדון

מטרות המסלול:
לקדם ולחשוף מוסיקאים יוצרים בתחומי המוסיקה הפופולארית ולהקנות לסטודנטים את ההכשרה והיכולת לשלב יצירתיות עם מקצועיות, שליטה טכנולוגית עם חשיבה מקורית, עצמאות סגנונית עם יכולת עבודה.
הלימודים מושתתים על פתיחות למוסיקה באשר היא, ומעודדים את הסטודנט לגבש את זהותו המוסיקלית וביטויו העצמי מתוך תהליך המשלב מפגש עם מגוון זרמים במוסיקה העכשווית ושיתופי פעולה עם סטודנטים המגיעים מרקע מוסיקלי שונה. התכנית תשלב מגוון תחומים מוסיקליים, רב תרבותיים ותשקף את ההטרוגניות של מוסיקה מתרבויות שונות. במסגרת הלימודים הסטודנטים מיישמים את הידע והמיומנות המעשית שהם צוברים במהלך לימודיהם, מיצירה ועד להפקה של תוצרים מוסיקליים מוגמרים, ברמה אמנותית ומקצועית.

תכנית הלימודים:
ליבה מוסיקלית
התוכנית מתחילה משלבי הידע הבסיסיים בתאוריה והרמוניה מסורתית ועד לקונטרפונקט והרמוניה של הג'אז, אשר קריטיים להתפתחות המוסיקאים הרב-תחומיים. יילמדו מיומנויות שליטה במקלדת ככלי עבודה בסיסי למוסיקאי היוצר ויינתנו כלים לעבודה בהרכב, כתיבת עיבודים ופיתוח היכולת לדבר בשפה מוסיקלית מקצועית. בשילוב עם פיתוח השמיעה המוסיקלית, כלים אלו יהוו את הבסיס לכל שיתופי הפעולה שהסטודנטים יעסקו בהם ביום שאחרי הלימודים.
תחום הביצוע
העמקה במיומנויות הכלי האישי של הסטודנטים, משיפור הטכניקה ועד לאינטרפרטציה והבעה ברמה גבוהה. למפיקים – פיתוח שליטה בתוכנות טכנולוגיות המשמשות למופעי לייב. במהלך שנת הלימודים, לצד סדנאות הכלי השבועיות, יתקיימו כיתות אומן מיוחדות שיועברו ע״י מרצים שונים מצוות רימון.
הלחנת שירים
עולם השירים הוא עולם עשיר ורחב המכיל בתוכו שילוב מנצח של המוסיקאי היוצר, המבצע והמפיק. תחום זה ייתן מענה ובית טבעי ליוצרי השירים, הכותבים והמלחינים. אנו רואים חשיבות גדולה בלימוד הלחנת השירים גם למבצעים בכלי וקול כדרך לפיתוח ההבעה וההתמקצעות, וגם למפיקים באולפן, שיחוו את התחום ממקור ראשון ובכך יהפכו למפיקים עשירים יותר, הרואים את התמונה הכוללת והשלמה של הדרך שהשיר עושה מרגע יצירתו ועד להגעתו לאולפן ההקלטות.
הפקה מוסיקלית
ממבוא להפקה ולסאונד, דרך שליטה בתוכנות קיובייס ואבלטון, עד ללימודי סינתזה ומיקס, הסטודנטים יעמיקו בתחומי אולפן ההקלטות וההפקה המוסיקלית עד לרמת התוצר הסופי. הסטודנטים יתרגלו עבודה בסביבת אולפן, בחדרים טכנולוגיים ברמה גבוהה עם עמדות עבודה חדשניות, כבר מהיום הראשון ללימודים.

משך המסלול:
3 שנים שבסיומן הסטודנטים זכאים לתעודת "בוגר רימון". הלימודים מתקיימים 3 ימים בשבוע.

טבלת קורסי מסלול ביצוע, הפקה והלחנת שירים – קמפוס עכו

מורי המסלול: יהודה עדר, אבי אלבזארי גורליגליה בן סדון, איתי להב, גל מוטיוקפלורה לירון משולם, עלי שעבאן, יוסי מאוטנר, יותם אלעזרי, ליאור טמיר, קרן בוסין, יותם בן אהרון, ספיר מדז'ינסקי, אורי אלוני, גיא שמאלי, תומר ישעיהו, עידו גולדברג, חיים מור אלגריסי, מירה עזאר, רענן חבושה  ועוד.

לימודים לתואר:
ניתן לשלב את הלימודים ברימון עם לימודי תואר בתכניות משותפות של רימון עם האוניברסיטה הפתוחה, המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט, קמפוס לוינסקי או Berklee College of Music בבוסטון.
משך הלימודים לתארים הוא 4 שנים.

תואר ראשון במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט, קמפוס לוינסקי

הודות להסכם מיוחד הקיים בין שני המוסדות, יכולים הסטודנטים ממסלול הוראת המוסיקה ברימון, להשלים לימודי תואר ראשון (B.Ed) בחינוך מוסיקלי ותעודת הוראה במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט, קמפוס לוינסקי. הסטודנטים מרימון שיעמדו בדרישות הקבלה למסלול זה, יוכלו ללמוד במקביל בשני המוסדות. הלימודים במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט, קמפוס לוינסקי יכללו לימודי חינוך מוסיקלי והתנסות בהוראה בשטח (מגן ילדים ועד תיכון).

התכנית משתלבת עם מסלול הלימודים בקמפוס רימון עכו.

הסטודנטים יוכלו לבחור בין שני מסלולי הסמכה בהוראה בלוינסקי: הוראה בבית הספר היסודי ובגני הילדים (מלידה ועד סוף יסודי), או הוראה בבית הספר היסודי ובבית הספר התיכון (מכיתה א’ ועד סוף תיכון). בחירה זו נעשית בשנה השלישית במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט, קמפוס לוינסקי.

בוגרי התכנית יוכלו להמשיך את לימודיהם לקראת תואר שני בחינוך מוסיקלי (M.ed) במרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט, קמפוס לוינסקי.

תנאי קבלה:
עמידה בבחינות הכניסה לרימון, תעודת בגרות מלאה בציון משוקלל 80 לפחות ומינימום 4 יח’ באנגלית. אין צורך בציון פסיכומטרי.

להלן תמצית המתווה:
בשנה א:  הסטודנטים לומדים בבית הספר "רימון-עכו" בלבד.
בשנה ב:  במקביל להמשך הלימודים בבית הספר "רימון-עכו", הסטודנטים לומדים בלוינסקי בימי א' בלבד.
בשנה ג:  הסטודנטים לומדים יומיים בקמפוס לוינסקי ומבצעים יום התנסות בהוראה בצפון. זאת לצד יום לימודים אחד בלבד בבית הספר "רימון-עכו".
בשנה ד:  הסטודנטים לומדים יומיים בקמפוס לוינסקי, ומבצעים יומיים של התנסות בהוראה בצפון.

תואר BA באומנויות באוניברסיטה הפתוחה

תכנית הלימודים מיועדת לסטודנטים שמבקשים לעשות תואר במוסיקה אך שואפים לצד לימודים וצבירת ניסיון בנושאי המוסיקה העכשווית, להרחיב את הידע באסתטיקה ובתרבות ביותר מתחום אמנות אחד, ולהתוודע אל הזיקות שהתקיימו מאז ומתמיד בין האמנויות. זוהי תכנית ה”תואר באומנויות” של האוניברסיטה הפתוחה הכוללת קורסים מכל תחומי האמנויות: קולנוע, מוסיקה (המסלול המלא של רימון), אומנות חזותית ותאטרון. בנוסף, התכנית כוללת קורסים רב-תחומיים בתרבות ובאמנויות.

המסלול מיועד למי שרואה את תחום המוסיקה כעיסוקו המרכזי בחיים ושואף לסיים את לימודיו עם תואר אקדמי אוניברסיטאי המוכר על ידי המל”ג. התואר מאפשר להמשיך ללימודי תואר שני בתחומים שונים כגון תרפיה במוסיקה, תואר שני רב תחומי באומנויות וכיוב'.

קורסי התואר נלמדים בקמפוס רמת השרון בימי שישי או באופן מקוון בשעות ובימים לפי בחירת הסטודנט.
לסטודנטים בקמפוס עכו הרישום לקורסי האו"פ המקוונים הינו באופן עצמאי. ניתן להסדיר את ההרשמה אל מול מוקד הפתוחה 09-7782222

 

    רוצים מידע נוסף על הלימודים בקמפוס רימון בעכו?


    מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון


    ראשי  |  הליך הקבלה  |  רישום ושכר לימוד  יום פתוח

    כלי נגישות