שאלות נפוצות

המדריך למתעניין בלימודי מוסיקה ברימון:

אני מת על מוסיקה, אבל אולי כדאי יותר ללמוד משהו אחר?..

מוסיקה זה חיידק. אם יש לך את זה, עדיף שלפחות תנסה, אחרת זה ימשיך “לגרד” לך כל החיים. במקרה הטוב תהפוך למוסיקאי מקצועי. אם תבין בסופו של דבר שזה לא בשבילך, לפחות לא תצטער שלא ניסית.

האם רימון מסייע במציאת עבודה בתחום ובפיתוח הקריירה בתחום?

במסגרת שנות הלימודים קיים מגוון רחב של קורסים המתמקדים ביום שאחרי, מטרתנו לאפשר לך להיות מוסיקאי עצמאי עם סיום לימודיך. במסגרת הלימודים הסטודנטים בונים תיק עבודות מקוון ועדכני ופרוייקט סיום אישי כחלק מחובות הסטודנט המסיים, שמשמש אותו גם לאחר הלימודים. בנוסף – קיימים שיתופי פעולה עם גופים שונים בתעשיית המוסיקה ובקהילה, המאפשרים לסטודנטים להתנסות בהוראת מוסיקה, הנחיית הרכבים, ועבודה מעשית במגוון תחומים נוספים.

למה חשוב ליצור קשרים בתעשיית המוסיקה?

מה שמעלה את סיכוייך למצוא עבודה ולהצליח בתחום המוסיקה הם האנשים שאתה מכיר והקשרים שאתה צובר. רימון הנו מוסד לימודים המחובר ומרושת בתעשיית המוסיקה בארץ ובחו”ל. מדובר לא בהכרח על האמנים הכי מפורסמים אלא הרבה פעמים דווקא על האנשים שנמצאים מאחורי הקלעים של ההפקות הגדולות, כי הם אלו שמגייסים כוחות צעירים ורעננים להפקות ופרוייקטים חדשים כל הזמן. קשרים אלו ישרתו אותך במהלך הלימודים וגם לאחר שתסיים את לימודיך.

אני לא מבין כלום בכסף, האם אי פעם אהיה מוסיקאי עצמאי ומצליח כלכלית?

בעולם המוסיקה הישן והמסורתי אכן הייתה חלוקה די ברורה בין האמנים לבין אלו שמנהלים אותם. תעשיית המוסיקה בעולם מגלגלת לא מעט כסף, כך שהיום כבר ברור שאמן יכול וצריך ליהנות גם כספית, מכישרונו, עמלו ויצירתו. כדי להבטיח זאת הוא צריך להיות פחות תלוי במנהלים ויותר בעל כלים ויכולת לניהול עצמאי מוצלח בכל הרבדים של המקצוע הזה. רימון מעניק לך את הכלים הנדרשים, באמצעות הקניית ידע ומיומנות מעשית בכל הנושאים הרלוונטיים לחיי המוסיקאי, כדי שתוכל באמת להתפרנס מהמוסיקה שלך.

אני פשוט אוהבת לשיר/ אני מנגן לעצמי בבית. למה בכל זאת כדאי לי ללמוד יחד עם עוד אנשים?

אחד הדברים הכי משמעותיים שקורים לסטודנטים בתקופת לימודיהם הוא  יצירת קשרים עם סטודנטים אחרים ויצירת שותפויות לשנים רבות. רימון הנו מוסד הלימודים הגדול והמגוון ביותר בישראל וכמו כן כולל בתכנית הלימודים התנסויות מעשיות רבות – הפקות ופרויקטים – שיגרמו לך לעבוד עם אנשים אחרים, כך מתרחבות וגדלות האפשרויות להכיר את שותפי היצירה והבמה שלך להמשך הדרך.

למה חשוב לצבור נסיון מעשי?

בכדי להיות מוסיקאי מקצועי ועצמאי חייבים כחלק מתהליך הלימודים להשתתף בעבודה מוסיקלית מעשית בתחומים שונים, (הלחנה, הפקה, ביצוע, עיבוד ועוד) ברימון הינכם מתנסים ברבים מהתחומים שתעסקו בהם עם סיום הלימודים. הנסיון המעשי מושג  דרך הופעות הקלטות השתתפות בפרוייקטים שונים במסגרת הלימודים כגון ה”רוקרימון”, “שירימון” “נגן הג’אז” ועוד.

———————————————————————–
שאלות נפוצות למתחילים את לימודיהם ברימון:

באלו קורסים ניתן לעשות פטור?

ניתן לקבל פטור או לעשות בחינות פטור מקורסי ליבה כגון: הרמוניה, פיתוח שמיעה ופיתוח שמיעה ריתמי, ובהפקה מקורס מידי/אודיו. 

האם רימון מסייע לסטודנטים המתקשים בשיעורים תיאורטיים? 

ברימון קיים מרכז תרגולים הפועל בימים ובשעות קבועים ועומד לרשות הסטודנטים ללא צורך בהרשמה או בתשלום. המערך כולל תרגול מקצועות ליבה ופיתוח שמיעה.

האם ניתן לבנות מערכת שעות כך שתיכנס ביומיים או שלושה בלבד?

הכל תלוי בקורסים אותם בחרת.  אם הקורסים ממוקמים במסגרת של שלושה ימים, כך גם תראה המערכת שלך. לרוב בלימודים מלאים המערכת תתפרס על כ-4 ימים.
בנוסף, ככל שתקדים את הרשמתך תוזמן לבנות את מערכת השעות שלך מוקדם יותר. ככל שתאחר בהרשמה מערכת השעות שלך תהייה פחות קומפקטית.

האם אני יכול להיכנס לשיעור ניסיון?

אין כניסה לשיעור ניסיון. במהלך שלושת השבועות הראשונים של שנת הלימודים ניתן לשנות את מערכת השעות בתאום ובאישור המזכירות האקדמית.

האם מותר לי להיכנס לקורס אם איני רשום בו? האם מותר לי לבקש את רשותו של המורה להצטרף לקורס?

איננו מאפשרים לסטודנטים שאינם מופיעים ברשימה השמית של הקורס ללמוד בו. מורה הקורס אינו רשאי לאשר הצטרפותו של סטודנט לקורס ויוכל לאפשר זאת רק בכפוף לאישור מהמזכירות האקדמית.

אם אני במסלול לימודים מסויים האם אני יכול לקחת גם קורסים ממסלול אחר?

בכל מסלול לימוד קיימת האפשרות לקחת קורסי בחירה ממסלולים אחרים. 

האם יש מלגות ללימודי מוסיקה?

כן, למידע על מלגות ללימודי מוסיקה

לפרטים והרשמה: 

או התקשרו ל- 03-5408882 שלוחה 1, או השאירו פרטיכם ונחזור אליכם:

  רוצים מידע נוסף על הלימודים ברימון?


  מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון  רוצים ללמוד ברימון?

  השאירו פרטים
   מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון   מוזמנים לעקוב אחרינו

   כלי נגישות

   
   0
    ההזמנה שלך
    טרם ביצעת הזמנהחזרה