תואר במוסיקה (תואר ראשון BA) ותואר אקדמי

רוצים לעשות תואר במוסיקה? ברימון ניתן לשלב בכל מסלולי הלימוד גם לימודים לתואר אקדמי. לרימון שיתופי פעולה עם מוסדות אקדמיים, בארץ ובעולם, עם תחומי התמחות שונים בהם ניתן להשלים את התואר האקדמי. הלימודים לתואר מתקיימים במקביל ללימודים ברימון, חלק מהלימודים מתקיימים בקמפוס רימון וחלקם במוסדות האקדמיים השונים. הקבלה ללימודי התואר כפופה לתנאי הקבלה של המוסדות האקדמיים השונים. לפרטים נוספים, תוכניות לימוד, סילבוס ומשך הלימודים, הכנסו לעמוד התואר שבו הנכם מתעניינים, בלינקים שלהלן.

להלן רשימת התארים האקדמיים המוצעים לסטודנטים ברימון:

מה הם תנאי הקבלה לתואר ראשון במוסיקה?

לכל אחד מהתארים האקדמיים המוצעים לסטודנטים ברימון תנאי קבלה הכפופים למוסד האקדמי. הקבלה לרימון אינה תלויה או כפופה לקבלה ללימודי התואר, והקבלה לרימון אינה מבטיחה קבלה ללימודי התואר.

 

קבלת תואר ראשון במוסיקה בבית ספר רימוןאיך משלבים את הלימודים לתואר עם הלימודים ברימון?

כל אחד ממסלולי רימון השונים (ביצוע/הלחנת שירים/הפקה מוסיקלית/ביצוע והפקה/ג׳אז אינסטטיוט/קומפוזיציה לאומנויות המסך והבמה) יכול להשתלב עם התארים המשולבים עם האוניברסיטה הפתוחה ועם המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט, קמפוס לוינסקי.
מסלול הלחנה לאומנויות המסך והבמה הינו בלעדי לשילוב לתואר BA במוסיקה בבר אילן. בכל אחד מהתארים המתווה הינו שונה.

 

לימודים מרחוק אונליין לתואר ראשון האם אפשרי ללמוד מרחוק בחלק מהשיעורים?


רק בשילוב לתואר ראשון באומנויות באוניברסיטה הפתוחה ניתן לשלב לימודים מרחוק, כל השיעורים מוקלטים. (אפשר אך אינו מומלץ, עדיף הגיע לשיעורים הפרונטליים הנלמדים בקמפוס רימון).

 

מה מקנה תואר אקדמי (מה אפשר לעשות עם תואר ראשון במוסיקה)?

התואר הראשון BA בשיתוף אוניברסיטת בר אילן – במוסיקה מקנה אפשרות להמשיך לכל תואר שני במוסיקה – תואר שני בקומפוזיציה, יש לציין שבר אילן הוא אחד המוסדות היחידים המאפשרים להמשיך לדוקטורט לבוגרי תואר שני במוסיקה. הפקולטה למוסיקה בבר אילן היא אחת מהפקולטות הנחשבות בישראל. 
BA באומנויות בשיתוף האוניברסיטה הפתוחה – התואר הראשון באומנויות מקנה לסטודנט אופק לימודים רחב בכל מקצעות האמנות. מלבד לימודי המוסיקה של רימון הסטודנט לומד קורסים בקולנוע/אמנות חזותית/תיאטרון. כל מוסיקאי הרוצה להתמקד בהלחנה לז'אנרים אלה מקבל פרספקטיבה רחבה על כל תחומי האמנות וכן מאפשרים לו להמשיך ללימודים לתואר שני. לכל בוגרי התואר יש עדיפות בקבלה לעבודה במערכת החינוך הבלתי פורמלית.
BA בחינוך ותעודת הוראה במוסיקה המרכז האקדמי לוינסקי-וינגייט, קמפוס לוינסקי – כל סטודנט הרוצה לעסוק בתחום ההוראה במערכת החינוך הפורמלי והבלתי פורמלי ירכוש את הכלים הטובים ביותר במסלול זה. היום אי אפשר ללמד במערכת החינוך הפורמלית ללא תואר ראשון בחינוך ותעודת הוראה. מסלול לימודים זה מקנה אל כל התארים הללו. תואר זה מאפשר לימודי המשך לתואר שני בחינוך.

 

מה ההבדל בין תואר אקדמי לתעודה?


תעודת בוגר רימון היא תעודה מקצועית הניתנת בהתאם לקריטריונים אקדמיים שנקבעו על ידי בית ספר רימון. תעודה זו אמנם נחשבת בישראל אך אינה מוכרת על ידי מוסדות המועצה להשכלה גבוהה.
כמובן שכל מי שמשלב לימודי תואר ראשון בכל אחד מהשילובים השונים המוצעים מסיים עם תעודת בוגר רימון וגם עם תואר ראשון המוכר על ידי מוסדות המל״ג.
תעודות בוגר רימון וגם תואר ראשון יסייע לכל בוגר שירצה להמשיך את דרכו בעולם האקדמי, החינוכי במשרות ניהול של קונסרבטוריונים או מוסדות מוסיקה שונים.

 

האם יש מלגות מיוחדות ללומדים לתואר?


סטודנט רימון יכול לבקש מלגת לימודים בכל אחד מהמוסדות המשולבים לתואר.
לכל אחד מהמוסודות יש שלל מלגות המוצעות לסטודנטים שלו וכמובן שהסטודנטים של רימון הינם רשומים בכל אחד מהמוסדות שאיתם הם משולבים.
בנוסף יש מלגת לימודים של ״ממדים לימודים״ הניתנת לחיילים קרביים וכן קרן אימפקט לחיילים משוחררים.

 

ייעוץ לתואר במוסיקה האם ניתן ייעוץ מקדים לפני הרישום?


בכל אחד מהימים הפתוחים ברימון ניתן לקבל ייעוץ אישי לכל אחד ממסלולי רימון ועל הדרך לשלב אותם לתואר אקדמי ראשון. ייעוץ ניתן גם בטלפון על ידי מוקד רימון וכן על ידי יועצים אקדמיים.

 

האם הלימודים לתואר במוסיקה משלבים לימודים מעשיים?

במסגרת הלימודים לתואר ראשון במוסיקה, יחשפו הסטודנטים מרימון בנוסף לפיתוח היכולות והמיומנויות המוסיקליות האישיות שלהם, לפיתוח של חשיבה תיאורטית, ביקורתית ומקורית.
הלימודים לתואר משלבים קורסים עיוניים ומעשיים. הסטודנטים משתתפים באנסמבלים, קורסי מיומנויות כלי, קורסי יצירה, פרוייקטים, תחרויות ועוד.

 

ומה לגבי לימודי מוסיקולוגיה?

כל מהות הלימודים בתואר המשותף עם אוניברסיטת בר אילן הם סביב המוסיקולוגיה – התחום האקדמי העוסק החל מהסטורית המוסיקה ועד תיאוריות מוסיקליות.
הלימודים עוסקים גם באתנומוסיקולוגיה – חקר המוסיקה האתנית. מוסיקת קהילות שאינה כתובה ועוברת בעל פה מדוד לדור.

 

האם ניתן ללמוד ברימון גם לתואר שני?

כן, רימון מציע מסלול ייחודי לסטודנטים של רימון: תואר ראשון בחינוך מוסיקלי + תואר שני בחינוך מוסיקלי – תכנית מקוצרת ל-5 שנים.
התוכנית בשיתוף המרכז האקדמי לוינסקי וינגייט מציעה מסגרת אקדמית מאתגרת ותומכת להתפתחות מקצועית, עיונית ומעשית.
הלימודים במסלול זה מאפשרים כבר בשנה הרביעית (של התואר הראשון) לשלב קורסים מתוך השנה הראשונה של התואר השני ובכך לחסוך שנת לימודים שלמה.

  רוצים מידע נוסף על הלימודים ברימון?


  מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון  לוגו האוניברסיטה הפתוחה

  תואר BA באומנויות בשיתוף האוניברסיטה הפתוחה

  קרא עוד
  לוגו לוינסקי-וינגייט קמפוס לוינסקי

  תואר ראשון בהוראת מוסיקה

  קרא עוד
  לוגו berklee

  לימודי המשך לתואר ראשון במוסיקה ב Berklee College of Music

  קרא עוד
  לוגו אוניברסיטת בר אילן

  תואר BA במוסיקה בשיתוף אוניברסיטת בר אילן

  קרא עוד

  רוצים ללמוד ברימון?

  השאירו פרטים
   מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון   מוזמנים לעקוב אחרינו

   כלי נגישות