הענקת תעודת עמית רימון לדני סנדרסון

יהודה עדר, נשיא רימון, כותב:

"דני סנדרסון הוא קודם כל רוקנרוליסט.
צריך לבחון את השירים שהוא כתב דרך הגיטרה החשמלית שלו. דיון אקדמי במילים שלו מחייב האזנה לג'ימי הנדריקס ואריק קלפטון. הוא גם המורה שלי לגיטרה ואופטימיות.
כשלהקת "כוורת" פרצה לעולם המוסיקה הישראלית בשנות ה 70, היא ניצלה את מתכונת הלהקה הצבאית כדי ליצור עולם חדש של מילים וצלילים. כמו בלהקת הנח"ל, בה סנדרסון היה גיטריסט, היו ב"כוורת" שירים ומערכונים אבל, התוכן היה שונה לחלוטין. הגיטרות החשמליות החליפו את האקורדיאון. ההרמוניות הקוליות הזכירו את הביטלס והביץ' בויס, והמילים שברו את הקוד הישראלי שהיה עד אז. ארץ ישראל יפה אך לרוב גם עצובה. מהווי התרבות של "שיר הרעות" ו "הלך הוא יום אחד בדרך לבאר שבע", סנדרסון שינה מהלך ל "פה קבור הכלב" ו "הולכת למכולת וקונה שם תרנגולת"..
היוצר, הבמאי, המוסיקאי והמנוע דני סנדרסון. הוא הציע למדינת ישראל שהייתה אז נתונה במשבר הקיומי של מלחמת יום כיפור שנת '73, נחמה ופורקן. השירים שלו שטפו את המדינה בגל של אופטימיות וחדווה. הוא לש את השפה העברית ויצר ממנה תבניות חדשות, מבריקות ומפתיעות. שיר רדף שיר. דני סנדרסון יצר באובססיה. הגיטרה החשמלית האדומה שלו, גיבסון SG, שרפה בתשוקה ובעוצמה את ליבנו. קיבלנו גיבור גיטרה אמיתי, עמוד אש של מקוריות גאונית.
כוורת התפרקה. דני המשיך עם להקת "גזוז" המקסימה עם השירים הנצחיים ואחר כך(יחד איתי..) עם להקת "דודה" המכסחת ב"אלף כבאים" ו"לידיה הלוהטת". ואז, בתחילת שנות ה 80, דני התחיל דרך חדשה כסולן וזמר ועבר למרכז הבמה כמבצע. קומדיה ורוקנרול. המהפכן הפך לאיש משפחה מושלם. בתוך השירים נשזרו רומנטיקה, החמצות, הומור, התבוננות, פחד, חשיבה פילוסופית ואהבה. דני סנדרסון ההוליסטי אבל תמיד עם קריצה, כשרון ומקוריות.
בכל חדר שלו מונחת גיטרה מוכנה לפעולה. ברקע נעמי אשתו ואם ילדיו שנתנה לו כל כך הרבה חוזק והשראה עד שהלכה לעולמה.
כיום, דני מוקף משפחה, ילדים ונכדים. יחד עם ענת עצמון יצר בית חדש מלא אהבה, שמחה וקסם.
להקת "כוורת" נבחרה כלהקה האהובה בכל הזמנים.
והנה הערב, אתה דני,  עמית הכבוד של בית הספר למוסיקה "רימון". לא ייאמן אבל כל כך מגיע לך.
אתה, מורה הדרך שלי, מסתכל בסיפוק לאחור לשנייה, אבל כבר מדגדגות לך האצבעות. השירים הבאים. הגיטרה המופלאה. הולך אל הלא נודע בעיניים פקוחות."

דני סנדרסון ידוע בהומור המדהים שלו, אבל החלטנו הפעם להתחבר לצד הרגיש שלו ולהביא את השיר היפיפה – לא יפריד דבר, בעיבוד א-קפלה, בקולות בלבד. איזה כבוד הוא לנו, שדני גם הסכים לבוא ולבצע איתנו את השיר.
קרדיטים:
מילים ולחן: דני סנדרסון
עיבוד וניהול מוסיקלי: כנרת ארז
הקלטת אודיו, עריכות ומיקס: שגיא כגן
מאסטרינג: עודד דוידוב
הפקה מוסיקלית: דני סנדרסון וכנרת ארז
צילום ועריכת וידאו: אור בן זריהן
זמרי טוטאל ווקאל 2021: ענבל קצין, רומי אטון, נעמה רוזנבלאט, איה סיון, שירה ברטוב, נטלי האוסמן, ניצן פרץ, הוד בן יעקב, דניאל וויס, יזיד סכניני, דניאל חפץ, שקד לוטן, אביר פישמן
הוקלט וצולם באולפן רימון ע"ש טומי פרידמן, בי"ס רימון
תודה ענקית ליהודה עדר הנדיר וצוות רימון הנפלא: רוני קורל, זוהר יגיל ועומרי כהן

רוצים ללמוד ברימון?

השאירו פרטים
  מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון


  מוזמנים לעקוב אחרינו

  
  0
   ההזמנה שלך
   טרם ביצעת הזמנהחזרה