קורס הפקה מוסיקלית מעשית בתוכנת קיובייס והפקה באולפן הביתי, לייב-אונליין 8.11.20

קורס הפקה מוסיקלית מעשית בתוכנת קיובייס והפקה באולפן הביתי אונליין

קורס הפקה מוסיקלית אונליין מיועד למוסיקאים המעוניינים להפיק את המוסיקה שלהם ובעלי שליטה טכנית על תוכנת עריכה מוסיקלית Daw כלשהי, הרוצים להתחיל להתאמן ולצלול אל עולם ההפקה. הקורס יעסוק בשלבי ההפקה השונים מהPre  Production עד לMaster.בנייה נכונה של סקיצות ותכנון נכון של הפקה אל תוצאה מרבית בזמן ובתקציב הנתונים. במידה ואינך בעל/ת שליטה בתכנת עריכה מוסיקלית, אנו מציעים קורס מבוא לעבודה בתכנת קיובייס שתכין אותך לקורס זה.
הקורס יועבר בתכנת ZOOM שהיא ידידותית, יציבה, קלה ביותר לתפעול וחינמית.

הנושאים שנלמד בקורס הפקה מוסיקלית אונליין:הופעה אלקטרונית
 • בניית סקיצה, ביט וגרוב, תנועות של בס
 • טכניקות שונות לתפיסת הכלים ההרמונים
 • עיצוב של סגנון, מבנה וצורה
 • שילוב בין כלים וירטואלים לנגנים
 • שימוש באפקטים ויצירת אווירה
 • טיפול בערוצי שירה,ערוץ המאסטר
 • עוצמות ותקנים מקובלים
 • ניהול זמן ותקציב

 

לפרטים והרשמה: 

או התקשרו ל- 03-5408882 שלוחה 2, או השאירו פרטיכם ונחזור אליכם:

למידע נוסף השאירו פרטים
 
שלב א': מכינה, עבודה על תוכנת קיובייס:קונטרולר
אורך הקורס: 7 מפגשים דו שבועיים של 3 שעות
מועד פתיחה:  8.11.20 
מועדי הקורס: ימי ראשון ורביעי בין השעות 18:30 – 21:30 
 
שלב ב': יצירה והפקה מוסיקלית:
אורך הקורס: 12 מפגשים שבועיים של 3 שעות
מועד פתיחה:  6.12.20
מועדי הקורס: ימי ראשון 18:30 – 21:30
 
מחיר שלב ב' – 1950 ש"ח
 
תנאי בסיס להשתתפות בקורס:
כל
משתתף חייב להיות עם עמדת עבודה בסיסית הכוללת:
מחשב
, כרטיס קול, מקלדת שליטה, אזניות, כל תוכנת DAW הנוחה ומוכרת לוחיבור יציב לאינטרנט.
לא נדרש רקע
מוסיקלימומלץ לשלב את זה עם קורס המקנה יסודות בתיאוריה מוסיקלית.
 
הקורס המלא (2 השלבים) מוכר לקבלת קרדיט אקדמי במסלול המלא ברימון- סיום הקורס בציון 85 ומעלה יעניק פטור מהמכינה בהפקה של בית ספר רימון.אולפן הקלטות

במידה ואינך בעל/ת שליטה בתכנת עריכה מוסיקלית, אנו מציעים קורס מבוא לעבודה בתכנת קיובייס שתכין אותך לקורס זה.
(קורס זה יתחיל ב 8.11.20 ויכלול: 7 מפגשים, פעמיים בשבוע, של שלוש שעות כל אחד בהם יקבלו המשתתפים בסיס לעבודה עם תוכנת Cubase וידע בסיסי בכלים וירטואלים לנגינה ועיבוד צליל). עלות קורס מבוא זה- 1200 ש"ח. מחיר מיוחד לנרשמים למבוא ולקורס ההפקה בהמשך הינו – 850 ש"ח. 

תוצרי הקורס:
כל משתתף יסיים את הקורס בהגשה של שני קטעים מוסיקליים שנוצרו במהלך הקורס ברמה של מיקס.

אופי הקורס:
בכל שיעור יושמעו עבודות המשתתפים לביקורת והכוונה להמשך תהליך ההפקה, הדגמות של מנחה הסדנה על פרויקטים של המשתתפיםהאזנה וניתוח של טכניקות הפקה, תרגילי הפקה בזמן השיעור כאשר כל משתתף עובד לבדו יכול לקרוא למנחה לתמיכה אישית.

על מרצה הקורס:
אבי אלבז, מפיק ויוצר מוסיקלי
שותף להפקתם של עשרות אלבומים בסגנונות שונים מקלאסי עד אלקטרוני כמפיק או כאיש מיקס ומאסטרינג. (תמר אייזנמן, שוטי הנבואה, אינפקטד משרום, טי פי איי, הילי בויימל, סטלה גוט, סתיו גרמן, אלברט בגר, פרופ אריק שפירא, פרופ אנדריי היידו, בן דנציג, ועוד שמות רבים). בימים אלה מסיים אלבום בכורה של רווי שמש ומתחיל אלבום שלישי של הילי בויימל.
כיוצר פעיל בתחום ה-Free  וה-Avanguar בתיאטרון מחול ויצירות עצמאיות, כתב מוסיקה לעשרות עבודות תיאטרון ומחול ובימים אלה מנגן בסט אלקטרואקוסטי בהצגה ״אי שפיות״ של קבוצת התיאטרון ״אור תו דה״. משלב כבר קרוב ל-30 שנה הפקה ויצירה לצד הוראת מוסיקה סאונד וטכנולוגיות  במוסדות שונים (הכפר הירוק, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בר אילן, תיכון אלון רמה״ש, Muzik) וכיום מורה במסלול ההפקה המוסיקלית ברימון.  

 


 

קורס הפקה מוסיקלית מעשית בתוכנת Cubase והפקה באולפן הביתי

(תאריך לקורס פרונטלי בקמפוס רימון, יפורסם בהמשך. בשלב זה אנו מציעים את הקורס לייב־אונליין מול מדריך בזום)

המפיק המוסיקלי מחזיק בסט היכולות הנרחב ביותר בתחום המוסיקה. בקורס נלמד ונחווה באופן מעשי את תהליך ההפקה המוסיקלית משלב העבודה על החומר המוסיקלי הגולמי ועד ליצירת שיר מוכן. במהלך הקורס תקבלו ידע טכני ותאורטי נרחב ומעמיק, מיומנויות מגוונות ומקוריות אמנותית.

קורס הפקה מוזיקלית כולל בתוכו שלושה נושאים עיקריים :

 • קורס Cubase
 • סאונד ותורת הצליל
 • הפקה באולפן הביתי

קורס Cubase – מידי ואודיו:
לימוד הצד הטכני של תהליך ההפקה המוסיקלית באמצעות תוכנת Cubase. הקלטת מוסיקה באמצעות כלים וירטואלים (MIDI) וכלים חיים (AUDIO), עריכה ומיקס,  תאוריית אוזניות חדר טכנולוגיסאונד ועיבוד צליל, דגימות, לופים, הקלטת מידי ואודיו, Signal Flow ומיקס In The Box. 

קורס הפקה באולפן הביתי:
לימוד הצד המוסיקלי של תהליך ההפקה המוסיקלית. נלמד כיצד לעבד ולבנות שיר כך שיעבוד בצורה הטובה ביותר. נתנסה ביצירת פלייבקים בסגנונות שונים לשיר מקורי או קיים ונכיר את המאפיינים ההפקתיים של ז’אנרים שונים במוסיקה העכשווית, תוך עבודה מעשית על פרויקט לכל תלמיד שילווה אותו לאורך הקורס.

במחצית הראשונה של הקורס השעורים מתמקדים בלימוד הצד הטכני של תהליך ההפקה המוסיקלית דרך הלימוד של תוכנת Cubase ולימוד יסודי של תורת הצליל והכרת מעבדי הצליל השונים(Sound) .
במחצית השניה של הקורס השיעורים מתמקדים בהפקה בפועל עד לתוצאה מוגמרת. עיקר העבודה במחצית זאת היא סביב פרוייקט הגמר של כל משתתף. בכל שיעור נלמד תהליכים מתקדמים של סאונד: מיקס, עיצוב צליל ומאסטרינג באולפן הביתי, ונקדיש זמן לביקורת עבודות ומשובי הפקה, והנחיות להמשך עבודה.

בוגרי הקורס יהיו בעלי יכולת להפיק מוסיקה בסביבת האולפן הביתי ולהתחיל את דרכם בעולם ההפקה כמפיקים עצמאים בתחומים שונים, הפקת שירים מקורים, פסקול לסרטים, סדרות, פרסומות וכו.

הקורס יקנה לבוגריו, שיעמדו במטלות הקורס ובמבחן הסיום, קרדיט לקורסים המקבילים הנלמדים ברימון ותעודת גמר של לימודי החוץ ברימון.

מועד פתיחה:
היקף הקורס:
מועדי הקורס:
מרצה: אבי אלבז, מפיק מוסיקלי, מנחה בכיר במסלול הפקה מוסיקלית ברימון

 • ניתן לשלם עבור הקורס באמצעות הפיקדון הצבאי.חדר מחשבים
 • במידה ותקנות משרד הבריאות והמגבלות לשעת חירום לא יאפשרו מפגשים בקמפוס רימון, יעברו מפגשי הקורס למפגשי ZOOM.
 • הקורסים בבי"ס רימון מוכרים לקרנות השתלמות למורים בשנת שבתון החברים בהסתדרות המורים. למורים החברים בארגונים אחרים ניתן להגיש לגוף הרלוונטי בקשה לאישור מיוחד.
 • במקרים בהם בוצע הרישום לקורס ב"מכר מרחוק" (עסקה המבוצעת באמצעות טלפון או אינטרנט) זכאי הנרשם לבטל את העסקה בתוך 14 יום מיום ביצוע העסקה או מיום קבלת טופס ההרשמה/תקנון, לפי המאוחר מבניהם, ובתנאי שביטול כאמור ייעשה לפחות שני ימים, שאינם ימי מנוחה, קודם למועד שבו אמור השירות להינתן. למדיניות הביטולים המלאה לחצו כאן

לפרטים והרשמה: 03-5408882 שלוחה 2, או השאירו פרטיכם ונחזור אליכם:

למידע נוסף השאירו פרטים
תוצרי הקורס:
כל משתתף יסיים את הקורס בהגשה של שני קטעים מוסיקליים שנוצרו במהלך הקורס ברמה של מיקס.

אופי הקורס:
בכל שיעור יושמעו עבודות המשתתפים לביקורת והכוונה להמשך תהליך ההפקה, הדגמות של מנחה הסדנה על פרויקטים של המשתתפיםהאזנה וניתוח של טכניקות הפקה, תרגילי הפקה בזמן השיעור כאשר כל משתתף עובד לבדו יכול לקרוא למנחה לתמיכה אישית.

תנאי בסיס להשתתפות בקורס:
כל
משתתף חייב להיות עם עמדת עבודה בסיסית הכוללת:
מחשב
, כרטיס קול, מקלדת שליטה, אזניות, כל תוכנת DAW הנוחה ומוכרת לוחיבור יציב לאינטרנט.
לא נדרש רקע
מוסיקלימומלץ לשלב את זה עם קורס המקנה יסודות בתיאוריה מוסיקלית.

הקורס זוכה לתגובות מדהימות, להלן מספר רשמים של משתתפי הקורס:

ניכר היה שהושקעה הרבה מחשבה, תשומת לב, ועבודה, לשמירת האיכות הקורס ואיכות והשמע גם במעבר השיעורים לזום.
בחוויה הכללית – מקצועי, מעניין ומהנהציפיותיי נמלאו למרות החשש במעבר לזום.
על המנחה אבי אלבז -לטעמי מקצועיות ואיכות הקורס הם בבועה וביחס ישר לרצינות ולמקצועיות המנחה. אני מאד רגיש לחפיף ולחוסר מקצועיות… התמזל מזלי. שאפו ותודות לאבי.
ממליץ להוסיף/להדגיש בדרישות לקורס ההפקה שנדרש יידע בהפעלת מחשב והפעלת תוכנות. תלמיד שבא ללא רקע מינימלי בשני אלו מבזבז את זמנו.
-עמרם לשד, בוגר קורס נוב'2019 

פירוט נושאי הלימוד בקורס:אולפן הקלטות
תיאוריה של סאונד – מהם גלי קול,מעטפות,פאזות, תהליך ההקלטה למערכת דיגיטלית, אודיו דיגיטלי, כרטיס קול.
האולפן הביתי היכרות עם מבנה האולפן הביתי, בחירת הציוד הנכון והמומלץ לעבודה כמפיק מוסיקלי באולפן הביתי.
סאונד – לימוד והיכרות עם כל מעבדי הצליל החשובים והנפוצים בעבודה (קומפרסור,נוייז גייט,לימיטר,אקולייזר ,ועוד). לימוד והכרה עם כל מכשירי האפקטים הנפוצים (ריוורב,דיליי,אקו,קורוס ועוד )
תוכנת Cubase – היכרות עם מסכי התוכנה השונים. עבודה עם כלים וירטואליים ואקוסטיים, דגימות, לופים, הקלטת מידי ואודיו, Signal Flow ומיקס In The Box.
מבוא להפקה מוסיקלית – גישתו של המפיק המוסיקלי לשירים. כיצד מסתכלים על מבנה, אנרגיה וכוונה בשירים, ואיך ניתן לעזור לשיר ולאמן להעביר את מה שהוא מנסה להעביר.
הפקת שיר בליווי צמוד – עבודה מעשית. כל תלמיד יעבור את כל שלבי ההפקה של שיר מקורי או קיים- משלב הסקיצה במגוון סגנונות ועד להקלטה הסופית ולשלב המיקס.

על המרצה: 
אבי אלבז, מפיק ויוצר מוסיקלי
שותף להפקתם של עשרות אלבומים בסגנונות שונים מקלאסי עד אלקטרוני כמפיק או כאיש מיקס ומאסטרינג(תמר אייזנמןשוטי הנבואהאינפקטד משרוםטי פי אייהילי בויימלסטלה גוטסתיו גרמןאלברט בגרפרופ אריק שפיראפרופ אנדריי היידובן דנציגועוד שמות רבים). בימים אלה מסיים אלבום בכורה של רווי שמש ומתחיל אלבום שלישי של הילי בויימל.
כיוצר פעיל בתחום ה-Free  וה-Avanguard בתיאטרון מחול ויצירות עצמאיותכתב מוסיקה לעשרות עבודות תיאטרון ומחול ובימים אלה מנגן בסט אלקטרואקוסטי בהצגה ״אי שפיות״ של קבוצת התיאטרון ״אור תו דה ״משלב כבר קרוב ל-30 שנה הפקה ויצירה לצד הוראת מוסיקה סאונד וטכנולוגיות  במוסדות שונים (הכפר הירוקאוניברסיטת חיפהאוניברסיטת בר אילןתיכון אלון רמה״ש, Muzik ) וכיום מורה במסלול ההפקה המוסיקלית ברימון.

רוצים ללמוד ברימון?

השאירו פרטים


מוזמנים לעקוב אחרינו