קורס הפקה מוזיקלית מעשית בתוכנת Cubase והפקה באולפן הביתי

המפיק המוסיקלי מחזיק בסט היכולות הנרחב ביותר בתחום המוסיקה. בקורס נלמד ונחווה באופן מעשי את תהליך ההפקה המוסיקלית משלב העבודה על החומר המוסיקלי הגולמי ועד ליצירת שיר מוכן. במהלך הקורס תקבלו ידע טכני ותאורטי נרחב ומעמיק, מיומנויות מגוונות ומקוריות אמנותית.

קורס הפקה מוזיקלית כולל בתוכו שלושה נושאים עיקריים :

קורס Cubase – מידי ואודיו:
לימוד הצד הטכני של תהליך ההפקה המוסיקלית באמצעות תוכנת Cubase. הקלטת מוסיקה באמצעות כלים וירטואלים (MIDI) וכלים חיים (AUDIO), עריכה ומיקס,  תאוריית אוזניות חדר טכנולוגיסאונד ועיבוד צליל, דגימות, לופים, הקלטת מידי ואודיו, Signal Flow ומיקס In The Box. 

קורס הפקה באולפן הביתי:
לימוד הצד המוסיקלי של תהליך ההפקה המוסיקלית. נלמד כיצד לעבד ולבנות שיר כך שיעבוד בצורה הטובה ביותר. נתנסה ביצירת פלייבקים בסגנונות שונים לשיר מקורי או קיים ונכיר את המאפיינים ההפקתיים של ז’אנרים שונים במוסיקה העכשווית, תוך עבודה מעשית על פרויקט לכל תלמיד שילווה אותו לאורך הקורס.

במחצית הראשונה של הקורס השעורים מתמקדים בלימוד הצד הטכני של תהליך ההפקה המוסיקלית דרך הלימוד של תוכנת Cubase ולימוד יסודי של תורת הצליל והכרת מעבדי הצליל השונים(Sound) .
במחצית השניה של הקורס השיעורים מתמקדים בהפקה בפועל עד לתוצאה מוגמרת. עיקר העבודה במחצית זאת היא סביב פרוייקט הגמר של כל משתתף. בכל שיעור נלמד תהליכים מתקדמים של סאונד: מיקס, עיצוב צליל ומאסטרינג באולפן הביתי, ונקדיש זמן לביקורת עבודות ומשובי הפקה, והנחיות להמשך עבודה.

בוגרי הקורס יהיו בעלי יכולת להפיק מוסיקה בסביבת האולפן הביתי ולהתחיל את דרכם בעולם ההפקה כמפיקים עצמאים בתחומים שונים, הפקת שירים מקורים, פסקול לסרטים, סדרות, פרסומות וכו.

הקורס יקנה לבוגריו, שיעמדו במטלות הקורס ובמבחן הסיום, קרדיט לקורסים המקבילים הנלמדים ברימון ותעודת גמר של לימודי החוץ ברימון.

מועד פתיחה: יעודכן בקרוב
היקף הקורס: 25 מפגשים. (2 שיעורים בכל מפגש עם הפסקה באמצע. אורך כל שיעור: שעה וחצי)
מועדי הקורס: יעודכן בהמשך
מרצה: אבי אלבז, מפיק מוסיקלי, מנחה במסלול הפקה מוסיקלית ברימון

לפרטים והרשמה: 03-5408882 שלוחה 2, או השאירו פרטיכם ונחזור אליכם:

למידע נוסף השאירו פרטים
פירוט נושאי הלימוד בקורס:
תיאוריה של סאונד – מהם גלי קול,מעטפות,פאזות, תהליך ההקלטה למערכת דיגיטלית, אודיו דיגיטלי, כרטיס קול.
האולפן הביתי – היכרות עם מבנה האולפן הביתי, בחירת הציוד הנכון והמומלץ לעבודה כמפיק מוסיקלי באולפן הביתי.
סאונד – לימוד והיכרות עם כל מעבדי הצליל החשובים והנפוצים בעבודה (קומפרסור,נוייז גייט,לימיטר,אקולייזר ,ועוד). לימוד והכרה עם כל מכשירי האפקטים הנפוצים (ריוורב,דיליי,אקו,קורוס ועוד )
·תוכנת Cubase. היכרות עם מסכי התוכנה השונים. עבודה עם כלים וירטואליים ואקוסטיים, דגימות, לופים, הקלטת מידי ואודיו, Signal Flow ומיקס In The Box.
מבוא להפקה מוסיקלית- גישתו של המפיק המוסיקלי לשירים. כיצד מסתכלים על מבנה, אנרגיה וכוונה בשירים, ואיך ניתן לעזור לשיר ולאמן להעביר את מה שהוא מנסה להעביר.
הפקת שיר בליווי צמוד – עבודה מעשית. כל תלמיד יעבור את כל שלבי ההפקה של שיר מקורי או קיים- משלב הסקיצה במגוון סגנונות ועד להקלטה הסופית ולשלב המיקס.

על המרצה: 
אבי אלבז, מפיק ויוצר מוסיקלי
שותף להפקתם של עשרות אלבומים בסגנונות שונים מקלאסי עד אלקטרוני כמפיק או כאיש מיקס ומאסטרינג(תמר אייזנמןשוטי הנבואהאינפקטד משרוםטי פי אייהילי בויימלסטלה גוטסתיו גרמןאלברט בגרפרופ אריק שפיראפרופ אנדריי היידובן דנציגועוד שמות רבים). בימים אלה מסיים אלבום בכורה של רווי שמש ומתחיל אלבום שלישי של הילי בויימל.
כיוצר פעיל בתחום ה-Free  וה-Avanguard בתיאטרון מחול ויצירות עצמאיותכתב מוסיקה לעשרות עבודות תיאטרון ומחול ובימים אלה מנגן בסט אלקטרואקוסטי בהצגה ״אי שפיות״ של קבוצת התיאטרון ״אור תו דה ״משלב כבר קרוב ל-30 שנה הפקה ויצירה לצד הוראת מוסיקה סאונד וטכנולוגיות  במוסדות שונים (הכפר הירוקאוניברסיטת חיפהאוניברסיטת בר אילןתיכון אלון רמה״ש, Muzik ) וכיום מורה במסלול ההפקה המוסיקלית ברימון.

רוצים ללמוד ברימון?

השאירו פרטים


מוזמנים לעקוב אחרינו


Page Reader Press Enter to Read Page Content Out Loud Press Enter to Pause or Restart Reading Page Content Out Loud Press Enter to Stop Reading Page Content Out Loud Screen Reader Support