קורס שנתי מחזות זמר לנוער

זמר/ת? אוהבים את ז'אנר מחזות הזמר? אוהבים לרקוד ולשיר על הבמה? 

משתתפי מחזמר הכל בסדר על הבמה בסיום ההופעה

קורס מחזות הזמר לנוער של רימון הוא המקום בשבילך. קורס שנתי יסודי וייחודי העוסק בפיתוח כלל המיומנויות הנדרשות משחקני וזמרי מחזמר.בקורס משתתפים מנחים מעולם המוסיקה והתיאטרון. בסוף השנה יתקיים מופע חי, מוסיקלי ותיאטרלי בליווי במאי והרכב נגנים. את הקורס יעבירו יאיר בלוך במאי תיאטרון ועומר הלל מוסיקאית
זמרת, רקדנית ופסנתרנית, מתמחה בעיבוד, כתיבה והלחנה לתחום התיאטרון ומחזות הזמר. 

קורס העוסק בעולם מחזות הזמר, חושף ועוסק במגוון רחב של מחזות זמר בסגנונות שונים ומתקופות שונות, נותן התנסות מעשית בעולם המשחק והריקוד, שירה בטכניקות אופייניות לסגנון וקבלת כלים פרקטיים ליישום בכל הופעה שהיא – מתוך עולם מחזות הזמר העשיר.
התרגילים והחומרים יותאמו לרמת הקבוצה וכך תתאפשר הבעה מקסימלית לכל המשתתפים, בין אם הינם בעלי ניסיון מוסיקלי רב ובין אם אלו צעדיהם הראשונים בעולם מחזות הזמר או המוסיקה בכלל.
בכל אחד מן המפגשים נתמקד בטכניקה משחקית / קולית תוך כדי עבודה על נאמברים שיבוצעו בהופעה, כך שנוכל להטמיע את הידע החדש בתוך הביצוע הפרקטי שלנו.
במהלך המפגשים נעבוד גם על טכניקה בריקוד, על שיפור היציבה והתנועה הבימתית, על שירה נכונה שאינה מאמצת את הקול ועל הרחבת סל הכלים של כל זמר אשר משתתף בפרוייקט משחקי-מוסיקלי.
בתום כל מפגש יקבלו המשתתפים חומרי עבודה הביתה וכן סרטון סיכום של המפגש האחרון איתו יוכלו להתאמן, יעמדו לרשותם הפלייבקים והתכנים עליהם נעבוד במהלך המפגשים וכן – תפתח קבוצת וואטסאפ ובה ניתן לקבל מענה, עזרה וטיפים לאורך כל התהליך – זה מזה וכמובן גם מצוות הקורס.
בסוף הקורס יתקיים מופע סיום שיכלול את השירים עליהם המשתתפים עבדו לאורך הקורס.

מועד פתיחה: יעודכן בהמשך
משך הקורס: מסלול שנתי + מופע סיוםמשתתפי מחזמר הכל בסדר מקבלים תעודות סיום קורס
מועדי הקורס: יעודכן בהמשך
סמסטר א': יעודכן בהמשך
סמסטר ב': יעודכן בהמשך
גילאים: כיתות ז׳-יב׳
מיקום: מרכז רימון – היכל התרבות פתח תקווה
דרישות קבלה: מילוי טופס הרשמה + שליחת סרטון קבלה לקורס

הקבלה לקורס כפופה למבדק התאמה:
על מנת להתקבל לקורס יש למלא את טופס מבדק התאמה ולצרף בשדות המתאימים לינקים לסרטון שירה לפי ההנחיות הבאות:

 1. סרטון של הנער/ה מבצעים שיר מתוך מחזמר בליווי פלייבק/פסנתר ולצלם את הסרטון במצלמת פלאפון פשוטה (קטעים שהוקלטו / הוסרטו / עברו עריכה באולפן ביתי או באופן מקצועי לא יתקבלו).* מומלץ לבחור שיר שמחמיא לכם ומדגים את היכולות הקוליות שלכם. בית ופזמון יספיקו אבל מוזמנים גם לבצע את השיר עד סופו.
 2. יש שאלון קצר עבור הנער/ה על מנת שנוכל להכיר טוב יותר לאפשר לעומר הלל לדייק את החומרים ולהתאים אותם ככל שניתן לקבוצה, כך שכולנו נהנה יותר! הרשמה מותנית במבדק התאמה:
 3. אין להשתמש במיקרופון. אנו נשמע אתכם מעולה גם ללא. יש לשים לב לאיזון בין עוצמת השיר לעוצמת השירה על מנת שנשמע את שניהם.
 4. יש ללמוד את השיר בע"פ ולא לבצע אותו עם דפים או פלאפון. להיישיר מבט למצלמה ולשיר אליה.
 5. נא לצרף את סרטון זה כלינק ל- ל-Google Drive או YouTube (מוגדר כ- unlisted) חשוב שתאפשרו צפייה לכל מי שיש לו את הלינק!


  למידע נוסף השאירו פרטים


  מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון

  נוער בקורס מחזמרמה נלמד בקורס?
  הקורס נע בין העולמות המוסיקליים / ווקאלים לבין העולם המשחקי / תנועתי.
  נעסוק ברקע על עולם מחזות הזמר, הז'אנרים השונים והפרקטיקה שלהם.
  מה מיוחד כל כך בשירה שנובעת מתוך דמות לעומת שירה רגילה?
  נאפיין את שולחן העבודה של הדמות- מהם המאפיינים החשובים בדמות שלי ובסיפור שלה ואיך הם משליכים על הביצוע המוסיקלי/משחקי שלה? נרד לעומק הכוונה שלה (הסאבטקסט)- מה קורה מבעד למילים ואיך השחקן/הזמר צריכים להתייחס לכך.
  נכיר שיטות ביצוע משחקיות מוסיקליות שמתבססות על טכניקות מהחוץ אל הפנים- הן בעזרת כלים פיזיים (כגון חפצים,לבוש) והן באמצעות כלים התנהגותיים (התנהגות בחלל,שפת גוף,ייחוס משמעות למקום והזמן).
  נמשיך במאפיין הגוף – איך הוא יכול לשרת אותי/את הדמות/את השיר שלי? גם בתנועתיות על הבמה וגם בריקוד.
  תוך כדי התהליך, ועל מנת להטמיע את המיומנויות, כל משתתף יקבל משימות ביצוע נאמבר (שיר) מתוך מחזמר. הנאמברים ימושבו ע"י הקבוצה ומנחת הקבוצה. נלמד איך מבצעים בחירה של שיר? מה יעשה עבורנו את העבודה הטובה ביותר?
  ולסיום במפגש האחרון של הקורס אנו נקיים מופע סיום מושקע בו כל חברי הקורס יקחו חלק ויעשו שימוש במיומנויות השונות שנלמדו בקורס.
  במהלך הקורס תתקיים גם כיתת אמן.

  עומר הללעל מנחת הקורס, עומר הלל:
  מוסיקאית וכותבת.
  זמרת רקדנית ופסנתרנית, מתמחה בעיבוד, כתיבה והלחנה לתחום התיאטרון ומחזות הזמר.
  במסגרת לימודיה ברימון, נבחרה כסולנית לסדרת מופעי הביג בנד היוקרתית של גורי אגמון, והשתתפה במגוון תחרויות ואנסמבלים מהבולטים בביה"ס, בנוסף כתבה והלחינה את מרבית החומרים לפרוייקט הדגל של רימון, המחזמר "הפעם הראשונה ש…" בניהולו והנחייתו של אוהד חיטמן.
  על אף שמגיעה מרקע קלאסי (אופרה-זמרת סופרן), מבצעת בימים אלה מגוון רב של סגנונות מוסיקליים, מג'אז ועד מחזות זמר, דיסקו ופאנק, שירה עברית ועוד.
  שמשה כשגרירה של הסוכנות היהודית, בעלת ניסיון עשיר בעבודה עם הרכבי צעירים בגילאים מגוונים.
  בנוסף – מובילה את 'הכנופיה של עומר' כזמרת ומעבדת, הרכב רב נגנים, אשר מופיע על במות גדולות, במופעי מחווה סוחפים.


   למידע נוסף השאירו פרטים


   מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון

    

   רוצים ללמוד ברימון?

   השאירו פרטים
    מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון    מוזמנים לעקוב אחרינו

    כלי נגישות