קורס קיובייס Cubase | הפקה מוסיקלית מעשית בתוכנת קיובייס והפקה באולפן הביתי

המפיק המוסיקלי מחזיק בסט היכולות הנרחב ביותר בתחום המוסיקה. בקורס נלמד ונחווה באופן מעשי את תהליך ההפקה המוסיקלית משלב העבודה על החומר המוסיקלי הגולמי ועד ליצירת שיר מוכן. במהלך הקורס תקבלו ידע טכני ותאורטי נרחב ומעמיק, מיומנויות מגוונות ומקוריות אמנותית.

אורך הקורס: 25 מפגשים
מועד פתיחה: יעודכן בהמשך
מועדי הקורס: יעודכן בהמשך
מיקום: קמפוס רימון בעכו – היכל התרבות, רחוב גיבורי סיני 24 עכו
תנאי קדם: ידע מוסיקלי בסיסי, רצוי גם ידע בסיסי במקלדת

 • הנחה משמעותית ברכישת התוכנה.לוגו חברת שטיינברג
 • רימון הוכר כ-מרכז הסמכה רשמי ללימוד תוכנת קיובייס של חברת Steinberg
 • ניתן לשלם עבור הקורס באמצעות הפיקדון הצבאי.

קורס הפקה מוזיקלית כולל בתוכו שלושה נושאים עיקריים:

 • קורס Cubase
 • סאונד ותורת הצליל
 • הפקה באולפן הביתי

   למידע נוסף השאירו פרטים


   מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון

  תלמידים ממליצים:

  ״מנחה מדהים! מקצועי באופן מעורר השראה, תומך, מעשיר בידע נרחב בתחום חוץ מתוכן השיעור עצמו, גרם לקורס לעבור כחוויה מדהימה ואף גרם לי לשקול לעסוק בתחום באופן מקצועי ורציני יותר בעתיד.״

  ״לטעמי מקצועיות ואיכות הקורס הם בבועה וביחס ישר לרצינות ולמקצועיות המנחה. אני מאד רגיש לחפיף ולחוסר מקצועיות… נתמזל מזלי. שאפו ותודות לאבי. ״

  ״מורה מעולה, נתן 100% מעצמו וזה ממש לא מובן מאליו״

  קורס הפקה באולפן הביתי:

  קורס מפיק מוסיקלי בתכנת קיובייס

  לימוד הצד המוסיקלי של תהליך ההפקה המוסיקלית. נלמד כיצד לעבד ולבנות שיר כך שיעבוד בצורה הטובה ביותר. נתנסה ביצירת פלייבקים בסגנונות שונים לשיר מקורי או קיים ונכיר את המאפיינים ההפקתיים של ז’אנרים שונים במוסיקה העכשווית, תוך עבודה מעשית על פרויקט לכל תלמיד שילווה אותו לאורך הקורס.
  במחצית הראשונה של הקורס השעורים מתמקדים בלימוד הצד הטכני של תהליך ההפקה המוסיקלית דרך הלימוד של תוכנת Cubase ולימוד יסודי של תורת הצליל והכרת מעבדי הצליל השונים(Sound) .
  במחצית השניה של הקורס השיעורים מתמקדים בהפקה בפועל עד לתוצאה מוגמרת. עיקר העבודה במחצית זאת היא סביב פרוייקט הגמר של כל משתתף. בכל שיעור נלמד תהליכים מתקדמים של סאונד: מיקס, עיצוב צליל ומאסטרינג באולפן הביתי, ונקדיש זמן לביקורת עבודות ומשובי הפקה, והנחיות להמשך עבודה.
  בוגרי הקורס יהיו בעלי יכולת להפיק מוסיקה בסביבת האולפן הביתי ולהתחיל את דרכם בעולם ההפקה כמפיקים עצמאים בתחומים שונים, הפקת שירים מקורים, פסקול לסרטים, סדרות, פרסומות וכו.
  הקורס יקנה לבוגריו, שיעמדו במטלות הקורס ובמבחן הסיום, קרדיט לקורסים המקבילים הנלמדים ברימון ותעודת גמר של לימודי החוץ ברימון.

   למידע נוסף השאירו פרטים


   מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון

   פירוט נושאי הלימוד בקורס:
   עמדות לימוד מוסיקה בכיתה בבית ספר למוזיקה רימון תיאוריה של סאונד – מהם גלי קול,מעטפות,פאזות, תהליך ההקלטה למערכת דיגיטלית, אודיו דיגיטלי, כרטיס קול.
   האולפן הביתי – היכרות עם מבנה האולפן הביתי, בחירת הציוד הנכון והמומלץ לעבודה כמפיק מוסיקלי באולפן הביתי.
   סאונד – לימוד והיכרות עם כל מעבדי הצליל החשובים והנפוצים בעבודה (קומפרסור,נוייז גייט,לימיטר,אקולייזר ,ועוד). לימוד והכרה עם כל מכשירי האפקטים הנפוצים (ריוורב,דיליי,אקו,קורוס ועוד )
   תוכנת Cubase – היכרות עם מסכי התוכנה השונים. עבודה עם כלים וירטואליים ואקוסטיים, דגימות, לופים, הקלטת מידי ואודיו, Signal Flow ומיקס In The Box.
   מבוא להפקה מוסיקלית – גישתו של המפיק המוסיקלי לשירים. כיצד מסתכלים על מבנה, אנרגיה וכוונה בשירים, ואיך ניתן לעזור לשיר ולאמן להעביר את מה שהוא מנסה להעביר.
   הפקת שיר בליווי צמוד – עבודה מעשית. כל תלמיד יעבור את כל שלבי ההפקה של שיר מקורי או קיים- משלב הסקיצה במגוון סגנונות ועד להקלטה הסופית ולשלב המיקס.

   תוצרי הקורס:
   כל משתתף יסיים את הקורס בהגשה של שני קטעים מוסיקליים שנוצרו במהלך הקורס ברמה של מיקס.

   אופי הקורס:
   בכל שיעור יושמעו עבודות המשתתפים לביקורת והכוונה להמשך תהליך ההפקה, הדגמות של מנחה הסדנה על פרויקטים של המשתתפיםהאזנה וניתוח של טכניקות הפקה, תרגילי הפקה בזמן השיעור כאשר כל משתתף עובד לבדו יכול לקרוא למנחה לתמיכה אישית.

   תנאי בסיס להשתתפות בקורס:
   כל משתתף חייב להיות עם עמדת עבודה בסיסית הכוללת:
   מחשב
   , כרטיס קול, מקלדת שליטה, אזניות, תוכנת קיובייס מותקנת על המחשבחיבור יציב לאינטרנט.
   נדרש ידע מוסיקלי בסיסי, רצוי גם ידע בסיסי במקלדת.

   על מרצה הקורס:
   אבי אלבז, מפיק ויוצר מוסיקלי.
   שותף להפקתם של עשרות אלבומים בסגנונות שונים מקלאסי עד אלקטרוני כמפיק או כאיש מיקס ומאסטרינג. (תמר אייזנמן, שוטי הנבואה, אינפקטד משרום, טי פי איי, הילי בויימל, סטלה גוט, סתיו גרמן, אלברט בגר, פרופ אריק שפירא, פרופ אנדריי היידו, בן דנציג, ועוד שמות רבים). בימים אלה מסיים אלבום בכורה של רווי שמש ומתחיל אלבום שלישי של הילי בויימל.
   כיוצר פעיל בתחום ה-Free  וה-Avanguar בתיאטרון מחול ויצירות עצמאיות, כתב מוסיקה לעשרות עבודות תיאטרון ומחול ובימים אלה מנגן בסט אלקטרואקוסטי בהצגה ״אי שפיות״ של קבוצת התיאטרון ״אור תו דה ״. משלב כבר קרוב ל-30 שנה הפקה ויצירה לצד הוראת מוסיקה סאונד וטכנולוגיות  במוסדות שונים (הכפר הירוק, אוניברסיטת חיפה, אוניברסיטת בר אילן, תיכון אלון רמה״ש, Muzik) וכיום מורה במסלול ההפקה המוסיקלית ברימון.  

   על התוכנה קיובייס/ Cubase:
   קורס הפקה מוסיקלית להופעות קיובייס הינה תוכנת DAW – Digital Audio Workstation מהוותיקות בשוק תוכנות ההפקה המוסיקלית למחשב ומהווה את חוד החנית של עולם ההפקות, האולפנים הביתיים והמקצועיים כאחד.
   החל מגרסתה השניה קיובייס החלה לתמוך בעבודת אודיו ומכילה היום (בגרסה 10.5) את הכלים העוצמתיים ביותר לעריכות אודיו, מידי, כלים וירטואליים ואפקטים וניתן למצוא אותה כמעט בכל הפקה המתרחשת בעולם בימים אלה. בסיס המשתמשים הרחב והנפוץ ביותר של התוכנה הוא בעיקרו זמרים יוצרים, מפיקי סקיצות ומפיקים מקצועיים המעוניינים להגיע למוצר מוגמר ולשלוח את ההפקה לשלב הבא הלא הוא שלב המיקס (Post Production).
   העבודה עם תוכנת קיובייס הינה אינטואיטיבית ביותר ובעלת ממשק משתמש נוח ונעים לעין. היא מכילה מגוון קיצורי מקלדת מובנים המיועדים לייעל את קלות ונוחות העבודה ומאפשרת ליצור אין ספור קיצורים מותאמים אישית על מנת לייעל את העבודה עוד יותר!
   קיובייס הינה תוכנה מבית חברת Steinberg הוותיקה שבין היתר פיתחה את אחד מהסטנדרטים הראשונים והנפוצים כיום להרצת פלאגינים (תוכנות צד ג' קטנות המשולבות בתוך הDAW) שנקרא VST או בשמו המלא, Virtual Studio Technology. בשנת 1989 החלה קיובייס כתוכנה המתמקדת בפרוטוקול העברת המידע MIDI – ממשק דיגיטלי עבור כלים מוסיקאלים (Musical Instrument Digital Interface) בעיקר מתוך חוסר יכולת של המחשבים הפרטיים לבצע עבודות אודיו שבאותו הזמן היו כבדות מידי לטכנולוגיה הביתית.  

    

   רוצים ללמוד ברימון?

   השאירו פרטים
    מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון    מוזמנים לעקוב אחרינו

    כלי נגישות