הכשרת מורים לפיתוח קול 3.11.20

ללמוד להיות מורים לפיתוח קול עם המומחים בתחום

מטרת הקורס היא להכשיר זמרים בעלי ניסיון בשירה ובלימוד פיתוח קול להיות מורים לפיתוח קול, כאלה שבוטחים בידע שלהם לקדם זמרים ואוהבי שירה.
בקורס לומדים להבין, לראות, לשמוע ולהרגיש את התלמיד, כדי להגיע לרמה גבוהה של תמיכה וקידום לכל אחד שמגיע ללמוד אתכם.

קורס הוראת פיתוח קול ברימון

הקורס, בהנחיית תמי קצין, נותן ידע תאורטי ומעשי:

מועד פתיחה: 3.11.20
אורך הקורס:  28 מפגשים
מועדי הקורס: ימי שלישי, 10:00-13:00

לפרטים והרשמה: 

או התקשרו ל- 03-5408882 שלוחה 2, או השאירו פרטיכם ונחזור אליכם:

למידע נוסף השאירו פרטים
 

למי מיועד קורס הוראת פיתוח קול

 • זמרים שלומדים/למדו פיתוח קול ברמה גבוהה לפחות 4 שנים ומעוניינים להתחיל ללמד פיתוח קול.
 • מורים לפיתוח קול שרוצים להעלות את רמת ההוראה שלהם, להיות מקצועיים ומלאי ביטחון בעבודה.
 • מנהלי הרכבים קוליים שרוצים להעלות את רמת השירה בהרכב שלהם ע"י הנחייה נכונה ומדויקת יותר.

המשימות בקורס:

קריאת כל פרק לפני השיעור.
הוראה הדדית: תלמידי הקורס מלמדים זה את זה בנושאים אותם לומדים באותה התקופה, ומקבלים משוב על דרך ההנחיה שלהם.
ניתוח סרטוני וידאו: יש להעלות לקבוצת הפייסבוק של הקורס סרטונים בנושאים אותם לומדים, וכן לנתח את מה שדורש התייחסות (ע"פ הנחיית המורה).
כתיבת יומן תיעוד התקדמות אישי:  יש להגיש בכתב אחת לחודש במהלך סמסטר 1.
מערך שיעור:  בסמסטר שני על כל תלמיד לכתוב ולשלוח מערך שיעור אחד לשבוע, וכן ללמד אותו (5-10 דקות) במסגרת המשימה של הוראה הדדית.
תרגול קבוצתי/ בזוגות: על כל תלמיד להיפגש עם תלמידי אחרים מהקורס כדי לתרגל את הנלמד. מספר הפעמים הנדרש כחובה הוא 60% מכל סמסטר
הוראת תלמידים לפיתוח קול: אלה שאינם מלמדים בתחילת השנה צריכים להתחיל ללמד לפחות מתחילת סמסטר 2, לפחות תלמיד אחד ורצוי יותר. יש לתעד את תהליך ההוראה ולשלוח דיווחים למורה במהלך סמסטר 2.
מבחני סוף סמסטר בסוף כל סמסטר יהיה מבחן בכתב על כל הנלמד מבחינה תיאורטית. את המבחן עושים כל אחד בביתו, עם ספרים פתוחים. יינתן זמן של 10 ימים לכתיבת כל מבחן.

* יש צורך לעמוד במטלות ודרישות הקורס על מנת לסיים את הקורס בהצלחה ולקבל תעודת סיום.

סדנת פיתוח קול בית ספר רימון

 

סילבוס תכנית הקורס להכשרת מורים לפיתוח קול

 • המורה לפיתוח הקול, תפקידיו, תהליך הכנת השיעורים, דרכים להדרכת התלמיד לתרגול עצמאי
 • מהי יציבה נכונה וחשיבותה להפקת קול נכונה
 • נשימה ותמיכה נכונות לשירה בריאה וטובה​
 • הכרת המנגנון הפיזי של הקול: מבנה הגרון, מיתרי הקול, דרך הפקת הקולקורס פיתוח קול
 • תהודה, מנעד, רגיסטרים, סוגי קול ​
 • טכניקות קוליות עם התאמה של כל אחת לבעיות השונות ולצרכים השונים שיש לכל זמר
 • יחסי מורה-תלמיד: כלים להתמודדות עם תלמידים בעלי אופי שונה, מגוון גילאים, יכולות וניסיון
 • הוראת ש/ירה לילדים ונוער
 • טכניקות שונות בשירה: ויברטו, שימוש בדינמיקה, בלטינג, טוואנג
 • התמודדות עם זיופים, שיפור יכולת הדיוק אצל תלמידים
 • הגייה, כולל אברי ההגייה
 • שמירה על בריאות הקול
 • התמודדות עם מתח לפני ובזמן הופעות, אודישנים וחזרות

​הוראה מעשית בכיתה – תרגול עם תלמידי הקורס:

 • תרגול מעשי של ההוראה בכיתה
 • תרגילים מעשיים לקידום טכניקה של התלמיד
 • פתרון בעיות קוליות שונות
 • בדיקת טכניקות שונות לפתרון בעיות שונות הצצות בשעורים
 • ניעזר בניתוח סרטוני וידאו של זמרים בהופעות לפיתוח יכולת אבחון טובה

על מנחת הקורסתמי קציןלימוד פיתוח קול

מחברת הספר להוראת פיתוח הקול "לעלות אוקטבה – ארגז הכלים של המורה לפיתוח קול".
מורה לפיתוח קול, מלמדת הוראת פיתוח קול לזמרים, ביצוע שירי מחזמר ומנהלת הרכבים קוליים. מלמדת בבי"ס "רימון" מעל ל-30 שנים.
בעלת תואר BA  במוזיקה מאוניברסיטת אריזונה, חוג משנה – משחק.
למדה פיתוח קול אצל רחל הוכמן ובבית הספר רימון.
השתלמה בשיטת ג´ו אסטיל באנגליה, שיטת Somatic Voicework עם Jeanette LoVetri בארה"ב, קורס אקוסטיקה של הקול עם Yohan Sundberg בשבדיה, קורס בנושא מדע הקול באנגליה עם Kerrie Obert.
עברה השתלמויות רבות בתחום השירה בתיאטרון, כולל קורס בימוי.
מנהלת מוזיקלית של הרכבים לשירי מחזמר "מיוזיקה" ו"מיוזיקנטו".
ניהלה מוזיקלית את הקברט הסטירי “החטא השביעי”, את המקהלה ב”פורגי ובס” עם התזמורת הקאמרית הקיבוצית ובפרויקטים קוליים בארועים שונים.
לימדה בסטודיו למשחק של ניסן נתיב, בסמינר הקיבוצים, בתיכונים “תלמה ילין” ו”מטרו ווסט” ובסדנאות נוער שונות.
לימדה פיתוח קול במספר חבורות זמר וניהלה כמה מהן מוזיקלית.
עבדה בתחום העבודה הקולית וההגשה בתיאטרון.

למידע נוסף לחצו כאן

משתתפי מחזור 2020

משתתפי מחזור 2020

הקורס זוכה לתגובות מדהימות, להלן מספר רשמים של משתתפי הקורס:

״לקח לי זמן מה להגיע להחלטה שאני מצטרפת לקורס של תמי' עד לא מזמן. הקשבתי לקול בתוכי שאמר "היי אני מורה מנוסה, אני כבר יודעת איך ללמד ולא זקוקה לקורסים…" אבל לאחרונה, ברגע של כנות ובהירות, הודיתי בפני עצמי – אני אמנם מנוסה ומלמדת די הרבה זמן, אבל עדיין יש בי שאלות שצצות, וחורים בידע שניסיתי למלא אך לא מצאתי מענה הולם. וחוץ מזה… אם רוצים להמשיך ולהתפתח במשהו באמת אז אני מאמינה שהלימוד אף פעם לא נגמר 🙂 ואכן – הקורס נותן המון: הוא מועבר בצורה מקיפה ומקצועית מאוד. תמי מקסימה, סבלנית ובעלת ידע וניסיון אדיר בהוראה, אני מרגישה שאני מקבלת מענה רחב לשאלות שצצו וגם המון ידע שהיה חסר לי, במיוחד בתחום האנטומיה, אך לא רק. ומעבר לכל הטוב הזה, יש גם משהו כל כך נכון ומלמד בלהתאסף יחד כקבוצה, להקשיב, לשאול ולחלוק כל אחד מניסיונו. אני מאוד ממליצה על הקורס הזה לכל מי שעוסק בהוראת \ הדרכת שירה ופיתוח קול, ומעוניין להעלות בצורה משמעותית את רמתו כמורה.״
– שירי גולן, מורה לפיתוח קול וזמרת

״הקורס השני שאני לוקחת אצל המורה הנהדרת הזאת! כמה למדתי על הקול האנושי, על אנטומיה ושבירת מיתוסים ששנים אני מתייחסת אליהם כאמת רק כי מישהו לימד אותי את זה פעם. כמה טוב לדעת עובדות ולא תחושות ודימויים באוויר. תרם לי מאוד קודם כל בתור מורה לפיתוח קול וכמובן בתור זמרת! תודה תמי על הכל והקול !! היה מעשיר ואני ממליצה לכל מי שזה רלוונטי בשבילו ללכת וללמוד״.
– תמר שטיין, מורה לפיתוח קול וזמרת

״מה שעורר אותי לפנות אל תמי הוא הרצון להתמקצע בהוראת פיתוח קול. באתי עם רקע וניסיון מסוים אבל המפגשים תמי החכימו אותי ונפתחו לי אופקים חדשים, טכניקות חדשות, מושגים חדשים וגם קיבלתי השראה ממורה סופר חרוצה… בעקבות הלמידה איתה ההוראה שלי עלתה בכמה רמות, הידע שצברתי נתן לי המון ביטחון – וההוראה הרבה יותר נוחה וכיפית לי וממילא לתלמידים… הגעתי לכמה תובנות: שכדאי מאוד לעבור השתלמויות בתחום, ומכיוון שזהו תחום שכל הזמן נחקר ברמה האנטומית פיזיולוגית וברמה המנטלית והנפשית. כדאי לעקוב אחר הממצאים של המחקרים כדי שאוסיף לעצמי עוד נדבך שהבנתי בתחום. תובנה נוספת – הוראת פיתוח קול היא דבר מורכב ביותר – אין נוסחה/ שיטה אחת שמתאימה לכולם ולכן המורה צריך להגדיל ראש בעבודה שלו עם התלמידים השונים. לכן זה דורש ללמוד כמה שיותר גישות וטכניקות כדי שארגז הכלים יהיה רחב מספיק ע"מ שיוכל להתאים לכל תלמיד תכנית עבודה משלו…״ המלצה כללית: תמי מורה מעולה, ובכלל אישיות מקסימה – התכנים שהיא מעבירה בקורס חשובים מאוד לכל מי שרוצה להתמקצע בהוראת פיתוח קול 2018, את הידע שלה היא מעבירה באהבה ובסטייל האישי שמיוחד רק לה.
– אוהד עוזרי, מורה לפיתוח קול וזמר

״החלטתי להירשם לקורס מתוך כך שלמדתי אצל תמי קורס ברימון בעבר והתרשמתי מהיסודיות והמקצועיות שלה. כשנרשמתי גיליתי שגם מעבר למה שידעתי אודותיו היא העבירה את החומר עם המון הומור, מה שקנה את ליבי, והמון העמקה בתחומים בהם מורה לקול וזמר נוגע בהם, אצלי הצמא להבנה גדל וגדל. הידע שרכשתי נתן לי הבנה נוספת לגבי החיבור וההבנה שלי אל הכלי שלי כזמרת, וכמורה לפיתוח קול. החיבורים בין הגוף-הקול-הנפש התהדקו, ואני ממשיכה להעמיק ולהדק אותם. כמורה- מצאתי את עצמי מקבלת עוד ועוד תלמידים ועבודות, ונהנית מכל רגע 🙂 כזמרת- מרגישה שהתקדמתי והתפתחות, ויש לי כיום יותר כלים ליישום הטכניקה הקולית שלי, ובכך גם יש לי יותר יכולת להביע את עצמי . תמי, נתת לי הרבה מעבר למה שיכולתי לנחש, ממליצה בחום רב על הקורס!!!
– מורן שירה נתיב, מורה לפיתוח קול וזמרת

״תמי – הקורס היה אוצר בלום. אני מלמדת הרבה יותר טוב עכשיו ובתור מי שאחת ההנאות הכי גדולות שלה בחיים זה ללמד זה מעניק לי טעם חדש לחיים ואושר שלא יסולא בפז. עכשיו כשהידע התאורטי הרבה יותר ברור לי גם קל לי לחבר תרגילים חדשים לתלמידים – תרגילים הרבה יותר ממוקדים והרבה יותר אפקטיביים, וכיף לראות איך התלמידים מתקדמים, כולל שניים שעמדו במקום וכמעט שהתייאשתי מהם ופתאום גם הם מתחילים לפרוח. תודה רבה על הכול!!!!!!!!!!״
– אלה אלרם, מורה לפיתוח קול וזמרת

״הקורס מאוד עוזר בעיקר כי אין יותר מדי פלטפורמות בארץ שאפשר להיפגש בהם וללמוד ולדון בכל מה שקשור בהוראת פיתוח הקול. רוב המורים פה לדעתי פועלים על פי מה שהם למדו בשיעורים הפרטיים שלהם. לא באמת מקבלים הכשרה נוספת שקשורה ספציפית לאיך ללמד ולהעביר את המקצוע לתלמידים. כאן יש הזדמנות ללמוד ממורה בעלת הרבה ניסיון. חוסך הרבה חיפושים ולימוד עצמי. לי זה נתן יותר ביטחון כשאני מלמד את התלמידים שלי. יש פתאום הרגשה כאילו אתה יודע הרבה יותר על מה אתה מדבר . אחלה קורס! 🙂
– רומן גרין, מורה לפיתוח קול, זמר ומפיק מוזיקלי

אם אתם אוהבי מוסיקה ושירה, אם הייתם רוצים להבין ולדבר על מה שכבר אתם יודעים לעשות באופן אוטומטי ונרכש, ואם את הידע והאהבה האלה אתם רוצים להעביר לזולת, ללמד – זה הקורס בשבילכם! תמי בנתה קורס רציני, מעמיק ומקיף ביותר אודות הקול, השירה והוראת השירה המתועד בשני ספרים שכתבה ואין סוף מקורות ידע מקצועיים מהארץ והעולם שהיא חולקת בשמחה. רמת הקורס גבוהה ביותר, הוא בנוי היטב ומשתמש בכלים כמו: הסבר והדגמה, דיון ושיתוף, תצפית ודווח, צפייה בסרטים וניתוחם, תרגול מעשי, ועוד. כל אלה נתמכים ומלווים ביכולות הוראה מרובות אינטליגנציה, הקשבה אמפתית, שיתוף רעיונות ועצות, המבוססים על רצון עז וכן לקדם כל אחד ואחת בדרך המתאימה לו. האהבה והתשוקה למוסיקה, חדוות השירה וההוראה שזורים בכל רגע ורגע והופכים את הלמידה בקורס לחוויה מקצועית אומנותית ואנושית כאחד!
– עליזה צייגר, זמרת ומנהלת הרכבים קוליים.

רוצים ללמוד ברימון?

השאירו פרטים


מוזמנים לעקוב אחרינו