קורס כתיבה והלחנת שירים עם יהלי סובול

יהלי סובולבימים אלו מתקיימת הרשמה לקורס כתיבה והלחנת שירים בהנחיית דניאל סלומון >> לחצו לפרטים

קורס כתיבת והלחנת שירים בבית הספר רימון
סדנה מעשית לכתיבה והלחנת שירים בהנחיית יהלי סובול, שמאמין כי הדרך הטובה ביותר ללמוד היא עבודה. 

בחציה הראשון של הסדנה נכתוב ונלחין לא מעט שירים שינבעו מתוך משימות ותרגילים שיינתנו למשתתפים. מטרת התרגילים והמשימות היא לפתוח כיווני מחשבה נוספים באוקיינוס העצום של הזמר היוצר ("סינגר סונגרייטר"). מתוך השירים שיכתבו המשתתפים, ינבע גם הלימוד. ניתוח העבודות שייכתבו יעלה באופן אורגני נקודות מענינות וטובות לגבי כתיבת שירים והלחנתם.

את חציה השני של הסדנה נקדיש לליטוש השירים שנכתבו ולהכנתם להופעה. בשלב הזה נתנסה במבט אחר על השירים, מבטו של עורך הטקסט ושל המפיק המוזקלי, וכמובן נתנסה בהנאה של הנגינה ביחד, בשיוף הביצוע כזמרים ונגנים, ובהתרגשות של הופעת הסיום שבה כל העבודה שעשינו ביחד תצא לאוויר העולם.

מנחה הקורס: יהלי סובול
מועד פתיחה: יעודכן בהמשך
מועדי הקורס: יעודכן בהמשך
אורך הקורס: 13 מפגשים שבועיים של שעתיים + מופע סיום


  למידע נוסף השאירו פרטים


  מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון

  זמר שר ומנגן על קלידיםמה לומדים בקורס כתיבת והלחנת שירים?

  סדנה לכתיבת שירים בבית ספר רימון
  סדנה לכתיבת שירים יכולה להועיל גם לאלו מאתנו שכתיבתם נשלפת הישר מן השרוול. לאורך המפגשים רוכשים המשתתפים כלים היכולים להועיל ולסייע הן למציאת הקול הפנימי והן לטיפוח טכניקת כתיבה הנסמכת קווים מנחים של מנגינות, קצב והרמוניה. 
  אם כתיבה זורמת בעורקיכם, הרי שסדנת כתיבת השירים של בית ספר רימון היא קרקע פורייה ליצירה, מעוז שבו יכולים המשתתפים ליהנות מהזדמנות מצוינת לקבלת ליווי מקצועי והנחייה.

  סדנה מעשית ותיאורטית כאחד
  החל מתוך סיעור מוחות משותף, דרך הכותרת הראשונה ועד לתוכן עצמו, סדנת הכתיבה מספקת למשתתפים דריסת רגל בעולמות הכתיבה. מטרתנו היא להעניק אמצעים בלעדיים כדי לחקור את התיאוריה והמחשבה המקדימה, תוך התנסות מעשית ליצירה אישית.

  בחורה שרה ומנגנתללמוד איך לכתוב ולהלחין שיר עם המומחה בתחום
  מנחה הקורס, יהלי סובול, נולד בשנת 1972 בחיפה. הוא גדל בתל אביב ולמד בתיכון עירוני א'. בגיל עשרים הקים את להקת 'מוניקה סקס', אחת מלהקות הרוק הותיקות והמצליחות בישראל, בה הוא משמש כסולן, מחבר המילים והמלחין העיקרי. הלהקה הוציאה שישה אלבומים עד היום – פצעים ונשיקות (1995), יחסים פתוחים (2001) חיות מחמד (2003), מנגינה (2011), מקצועות חופשיים (2014), לילה חדש (2019).
  כאמן סולו הוציא שלושה אלבומים – סוס (1999), אלדוראדו (2008, במשותף עם המוסיקאי רע מוכיח), ריצות ארוכות (2017).
  כסופר פרסם שלושה רומנים- בין דירות (2003, הוצאת בבל), דמי מפתח (2006 כנרת זמורה ביתן דביר) שהגיע למעמד רב מכר, אצבעות של פסנתרן (2012 כנרת זמורה ביתן דביר) שאף תורגם לגרמנית ויצא לאור בהצלחה בגרמניה בהוצאת אנטיה קונסטמן בשנת 2014.
  כמו כן תרגם ספרים מאנגלית ("נישואים שניים" ו"כסף קטן" להוצאת מעריב, ו"פנג הלבן" להוצאת מודן).
  וכתב טור אישי שבועי בעיתון "העיר" תל אביב (2008-2011).
  בשנת 2012 זכה בפרס אקו"ם על הישג השנה למחבר, על האלבום מנגינה של להקת מוניקה סקס.

  זמרת שרה ומנגנת על גיטרהלמי תכנית שכזו יכולה להתאים?
  איך ניגשים לכתיבה? ומה עושים כאשר נתקלים במחסום יצירה? האם השיר שיצרתי הוא טוב דיו? והאם בביצוע 'שיפורים' אנו מעשה גורעים מן התוצר הסופי?
  בבחירתכם בסדנה לכתיבת שירים, תוכלו לרכוש ביטחון רב בכתיבת שירים ולהתבונן ביצירתכם הן מבחינה לירית והן מבחינה מוסיקלית.
  הסדנה פונה לכל מי שהיצירה בוערת בעצמותיו, אך בו-זמנית מרגיש כי איננו ממש את הפוטנציאל הקיים בו.

  האם אני חייב לדעת לנגן?
  כתיבת שירים איננה חייבת להתלוות לכישורי נגינה. עבור אלו המנגנים הרי שוודאי וכתיבת שירים מוצאת את דרכה החוצה בקלות רבה יותר. אולם מטרתה של סדנה לכתיבת שירים היא לספק את ההנחיות והכלים הנדרשים כדי להוציא אל הפועל חומרים מרעננים וחדשים.
  משתתפי הסדנה יכולים למצוא את הקול הפנימי שלהם ולטפח חומרים חדשים, מרעננים ומפתיעים היוצאים מן התבנית הקיימת, סוגיה שרבים מכותבי השירים פוגשים בה.


   למידע נוסף השאירו פרטים


   מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון

   רוצים ללמוד ברימון?

   השאירו פרטים
    מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון    מוזמנים לעקוב אחרינו

    כלי נגישות