ג'יין בורדו

להקת אינדי קאנטרי פולק עברית שהוקמה בשנת 2012, ושניים מחבריה הכירו בבית ספר רימון למוסיקה: דורון טלמון ומתי גלעד. חבר נוסף בלהקה המנגן בגיטרה אקוסטית שמו אמיר זאבי. דורון טלמון היא סולנית הלהקה וגם כותבת את המילים והלחנים של השירים, וניתן גם לראות אותה מידי פעם מנגנת על כלי הקשה. מתי גלעד מנגן על קונטרבאס ואמיר זאבי מנגן בגיטרה אקוסטית וגם בגיטרה חשמלית. הסגנונות המוסיקליים המרכזיים של הלהקה הם אינדי, קאנטרי, פולק ופופ.

השירים מתוך אלבום הבכורה של הלהקה מונים להיטים כמו "איך אפשר שלא" והשיר "עינב" ששניהם נכתבו על ידי סולנית הלהקה דורון טלמון בבית ספר רימון למוסיקה, במסגרת קורס הלחנת שירים בהנחיית יהודה עדר. השיר "עינב" היה הסינגל הראשון של הלהקה ויצא בשנת 2014. השיר "איך אפשר שלא" זכה בתואר השיר המושמע ביותר בגלגל"צ לשנת 2015.

אלבום הבכורה של הלהקה "ג'יין בורדו" יצא בשנת 2014 והגיע למעמד אלבום זהב, דבר הראוי לציון בעיקר משום שהופק באופן עצמאי באמצעות 'headstart'. האלבום הופק מוסיקלית על ידי תומר ישעיהו, ובו עשרה שירים בעברית בסגנון פולק קאנטרי אמריקאי, רובם כתובים בצורה קלילה והומוריסטית גם אם נוגעים בנושאים עצובים.

בשנים האחרונות נכחו חברי הלקה באירועים של בית ספר רימון למוסיקה, בניהם 'אירוע ידידים והתרמה לרימון' שנועד לגיוס כספים למלגות לסטודנטים, בו שרו ממייטב שירים אלבום הבכורה. בנוסף, סולנית הלהקה דורון טלמון נכחה במספר ימים פתוחים ברימון, בהם סיפרה לסטודנטים העתידיים על סיפורה האישי ברימון ועל השירים שכתבה שם.

לאתר הלהקה

צפו בקטע מתוך שידורי שלושים שנה לרימון בגל״צ עם ג׳יין בורדו:

רוצים ללמוד ברימון?

השאירו פרטים
    מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון    מוזמנים לעקוב אחרינו

    כלי נגישות