דורון רפאלי

מרצה

מתופף, מלחין, זמר, מפיק מוזיקלי.

נולד בירושלים ב- 1965. מתופף מגיל צעיר. שירת בלהקת הנח"ל כמתופף וכשחקן. משנת 1987 למד בניו יורק בבית הספר Drummer's Collective ובמרכז למוסיקה אפריקאית, La Faretta. ב- 1989 הצטרף ללהקת "אטרף" והתפרסם אודות המקצב המיוחד שיצר בשיר "שולה" שהפך לשם דבר. "אטרף" הוציאה ארבעה אלבומים עתירי להיטים. דורון ניגן בהפקות, מופעים, פסטיבלים והקלטות עם זמרים רבים ביניהם: יהודה פוליקר, דוד ד'אור, אתי אנקרי, שם טוב לוי, שלמה גרוניך, דני רובס, מיקי גבריאלוב, דנה אינטרנשיונל, שרית חדד וכן עם להקת ה- Gypsy Kings האגדית. בשנת 1997 הקים את קבוצת "טררם", אותה הוא מנהל אמנותית עד היום. עם "טררם" יצר קשת רחבה של מופעים איתם הוא מופיע בארץ וברחבי העולם.

דורון מלמד בבי"ס רימון משנת 1996 ומלווה כמורה וכמנטור תלמידים לתיפוף וכלי הקשה וכן את אנסמבל "אפרו פופ" המשלב מוזיקה אפריקאית ומערבית. ב-2011 הוציא  את האלבום "Horse of passion" בסגנון ג'אז – פיוז'ן ביחד עם הוד מושונוב ורן לוי. השלישייה הקליטה, הופיעה ופעלה כשלוש שנים. ב -2017 יצר רפאלי את הפרויקט "בית אבא" המשלב בתוכו את העולמות המוזיקליים עליהם גדל בירושלים. ביחד עם הרכב נגנים משובח, חזר אל השירים והפיוטים מבית הוריו וביצע אותם בסגנונו היחודי.

במרץ 2020 הוציא דורון אלבום שירים ראשון בשם "המפתח" שנכתב והוקלט בעקבות משבר שעבר עקב מחלת הסרטן. בימים אלו עובד דורון על אי-פי חדש של שירים עם המוזיקאי יאיר סתוי ועם בתו הזמרת עדן רפאלי וכמו כן מביים את המופע "בין התווים".

 

רוצים ללמוד ברימון?

השאירו פרטים
    מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון    מוזמנים לעקוב אחרינו

    כלי נגישות