יוסי לוי

מורה

This cat is something else”- Dave Liebman"

He is a great guitar player”- Frank Gambale"

"יוסי לוי הוא מוסיקאי מורכב ורב פנים. יש לו אופקים רחבים ואיזו עוצמה שקטה מאופקת האוצרת ומעצימה הרבה מתח במוסיקה בניגוד אולי להופעתו המופנמת נגינתו שופעת ביטחון, החלטיות ונכונות להעז ולהסתכן"
הארץ –אמיר הראל
"יוסי לוי פורט בשילוב של מיומנויות קלאסיות וג'אזיות בשליטה מופלאה" – יוסי חרסונסקי

Each member of the trio is a master of his instrument; Levy can perform anything his mind hears on his acoustic guitar.” –  Budd Kopman – All about Jazz"

יוסי לוי הוא גיטריסט ומלחין מיוחד עם אמירה אישית ובלתי מתפשרת הן בתחום האקוסטי והן בחשמלי. הוא אחד הקולות המיוחדים בתחום הג'אז והפיוז'ן בישראל ופעילותו המגוונת רבת השנים (Dave Liebman, יוסי בנאי, יוני רכטר, התזמורת הפילהרמונית) זכתה להכרה בארץ ובעולם.

לבד על הבמה או בכל הרכב בו הוא משתתף, בולט קולו המוסיקלי הייחודי. טביעות אצבעותיו ניכרות בלחניו או בביצועיו לסטנדרט ג'אז, קטע אתני או שיר של יוני רכטר.

הדיסק האחרון של לוי "THE YOSI LEVY ACOUSTIC PROJECT" שיצא ב-2013 הוקלט בשיתוף פעולה עם החלילן אילן סאלם ונגן הטבלה ההודי ביקרם גוש – אחד מגדולי נגני הטבלה בעולם, שבין היתר ניגן שנים ארוכות עם ראווי שנקר אגדת הסיטאר.

עם "הפרויקט האקוסטי" (עם החלילנים אילן סאלם או איתי קריס) הופיע באין ספור פסטיבלים ומועדונים מהחשובים בהודו, סין, בניו יורק וכמובן בישראל.

במסגרת ה"פרויקט" מופיע לוי גם במופע סולו אקוסטי מרתק שבו הוא משלב את נגינת הג'אז שלו עם אלתור רב קולי בארוקי, ונע ביניהם באופן חופשי כשהוא יוצר מרקם מרתק ומלא צבעים.

אחד משיתופי הפעולה החשובים של לוי הוא עם Dave Liebman  אחד מגדולי הסקסופוניסטים בעולם שיתוף שהניב הופעות משותפות בארץ ודיסק – “The House on Lefferts Blvd”.

כמו כן לוי הופיע ושתף פעולה עם שמות כמו-

Phil Woods, Frank Gambale, Jeff Tain Watts, Jeff Berlin, Bob Gullotti,

יוני רכטר, אסתר עופרים, יוסי בנאי, שם טוב לוי, אלי מגן, יאיר דאלאל  ועוד רבים.

יוסי לוי הוא מורה ומחנך לג'אז: ברימון–שם הקים והוביל את תחום הגיטרה, וכמו כן יזם ומנהל את "תחרות נגן הג'אז" היוקרתית של בית הספר ובאקדמיה למוסיקה בירושלים– במסלול הרב תחומי.

ALL THE THINGS YOU ARE NOT – NYC 2013

דואר אלקטרוני: yosizahav@gmail.com

רוצים ללמוד ברימון?

השאירו פרטים
    מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון    מוזמנים לעקוב אחרינו

    כלי נגישות