קורס כתיבה והלחנת שירים עם אלון עדר

בימים אלו מתקיימת הרשמה לקורס כתיבה והלחנת שירים בהנחיית חמי רודנר >> לחצו לפרטים

 

רבים המוסיקאים והאנשים השואלים את עצמם כיצד להלחין שיר? מה היא השראה? האם ניתן להלחין כל דבר? מה הופך שיר ללהיט?

מכמה שרבוטים של מילים, הקלטה חפוזה בסמארטפון נזרעים שירים. רעיונות פרועים שבאו אליך בהיסח הדעת, בחלום אפילו, יכולים יום אחד לככב בפלייליסטים ועל הבמה. אז איך כותבים שיר? בקורס נבחר שיר מתוך כמה אופציות שייכתבו במהלך הקורס ונלך איתו את כל הדרך מהשלב העוברי ועד למופע מעובד ומושקע שיחתום את הקורס.

קורס כתיבת שירים בבית הספר רימון

מנחה הקורס: אלון עדר
מועד פתיחה: יעודכן בהמשך
מועדי הקורס: יעודכן בהמשך
אורך הקורס: 13 מפגשים + מופע סיום

 


  למידע נוסף השאירו פרטים


  מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון

   

  על הקורס

  אלון עדר בהופעה

  צילום: אורי קברי

  בסדנא נכתוב שירים עם דגש על הלחן, על פי תרגיל משבוע לשבוע בעבודה קבוצתית ובאופן אישי. בחלק הראשון של המפגשים נקשיב לשירים החדשים מהתרגיל השבועי ונכוון איפה שצריך. בחלק השני של המפגשים נבחר שירים שנעבד יחד כקבוצה, נחפש את העולם המוזיקלי וההפקה הנכונה לקראת מופע סיום ברימון. אין נוסחה אחת לכתיבת שיר, לפעמים הוא מגיע בקלות ולפעמים בעבודה רבה. נחפש יחד איך לערוך את הטקסט, לא להיבהל ממחסום כתיבה, להיעזר בהשפעות חיצוניות או פנימיות ולא לוותר על הסיפוק במציאת הכוונה המדויקת. נתרגל כתיבה מכמה זוויות שונות- חריזה, משקל, מתח בין מילים ללחן, גבולות מבניים וסגנונות מוזיקליים. רגשות, מדע, תת מודע, אבא, אמא, אהבה, אלוהים. בקיצור, אתם מוזמנים ללמוד ממני ואני אשמח ללמוד מכם. מצפה להיפגש. אלון.

  על המרצה, אלון עדר

  מוזיקאי, זמר ויוצר בן 37 בזוגיות עם שני ושלושה ילדים, ועם הלהקה 'אלון עדר ולהקה'.
  הוציא 9 אלבומים (וגם אופרת רוק אחת) מ-2011 עד היום, אחד מהם 'משתלבים בנוף' זכה בפרס אלבום השנה של אקום ב-2019.
  מנגן על מגוון כלים, כתב מוזיקה לתיאטרון ושירים לאמנים שונים, הפיק מוזיקלית אלבומים ועורך סדנאות כתיבה והלחנה.
  שיתף פעולה עם אמנים מובילים כמו חוה אלברשטיין, שלומי שבן, רונה קינן, ג'יין בורדו, שלמה גרוניך, חמי רודנר, קרן פלס ועוד..

  אלון עדר ברימון

  מה לומדים בקורס כתיבת והלחנת שירים?

  המימד הראשון, איך לכתוב שיר? – כתיבה, הלחנה ומבנה

   טקסט חייב להיות משוכלל ושיהיה בו סוד אחד או שניים- הברקה מילולית – הוק – קריצה או מחווה לטקסטים אחרים, תחכום ופשטות. נחפש בלחן את האקורדים הנכונים, לפעמים פחות זה יותר. נלטש את המוכר והמקורי שחייבים להופיע בכל מנגינה הגונה. האם השיר דורש סי-פארט? ( בדרך כלל כן!)
  לבסוף נערוך את המבנה של השיר, ניפרד בצער מחלקים שמכבידים עליו וניצור לו פתיחה וסיום הולמים.

  המימד השני יהיה שלב הביצוע

  לפעמים הביצוע הוא לא פחות חשוב, אם לא יותר, מהכתיבה. נעבוד על בחירת סולמות וביצוע קולי מדויק ואיכותי. פרייזינג- כיצד להניח את המילים והמנגינה בצורה מושלמת על הליווי. האם עלינו להאריך הברות או לקצרן? כיצד אפשר לשיר מאד גבוה מבלי לאבד את הנמוכים וכיצד לשיר נמוך ולהיות ברור. והכי חשוב מהו ומיהו הקול שלנו ואיך אנחנו יכולים להפוך אותו לייחודי ומושך.

  כתיבת שירים ,הלחנת שירים

  המימד השלישי והאחרון

  הכנת השיר להופעה על במה ומופע. על ביצוע הולם ומהדהד לשירים שלנו. נמצא ליינים וריפים מוזיקליים, שהם חלק בלתי נפרד מהפופ, שיאיירו את השיר. ניצור מקצבים וניתן לזה גרוב כמו שצריך. לסיום נערוך מופע מושקע ויפה באולם של רימון.

  רוצים ללמוד ולעשות מוזיקה? לרשימה המלאה של הקורסים ללימודי מוזיקה בבית הספר למוסיקה רימון.

  סדנה לכתיבת שירים בבית ספר רימון

  סדנה לכתיבת שירים יכולה להועיל גם לאלו מאתנו שכתיבתם נשלפת הישר מן השרוול. לאורך המפגשים רוכשים המשתתפים כלים היכולים להועיל ולסייע הן למציאת הקול הפנימי והן לטיפוח טכניקת כתיבה הנסמכת קווים מנחים של מנגינות, קצב והרמוניה. 

  אם כתיבה זורמת בעורקיכם, הרי שסדנת כתיבת השירים של בית ספר רימון היא קרקע פורייה ליצירה, מעוז שבו יכולים המשתתפים ליהנות מהזדמנות מצוינת לקבלת ליווי מקצועי והנחייה.

  סדנה מעשית ותיאורטית כאחד

  החל מתוך סיעור מוחות משותף, דרך הכותרת הראשונה ועד לתוכן עצמו, סדנת הכתיבה מספקת למשתתפים דריסת רגל בעולמות הכתיבה. מטרתנו היא להעניק אמצעים בלעדיים כדי לחקור את התיאוריה והמחשבה המקדימה, תוך התנסות מעשית ליצירה אישית.

  לפרטים והרשמה- 03-5408882 שלוחה 2 או rimonexternal@gmail.com
  * פתיחת הקורס מותנית במספר מינימום של משתתפים.

  למי תכנית שכזו יכולה להתאים?

  איך ניגשים לכתיבה? ומה עושים כאשר נתקלים במחסום יצירה? האם השיר שיצרתי הוא טוב דיו? והאם בביצוע 'שיפורים' אנו מעשה גורעים מן התוצר הסופי?
  בבחירתכם בסדנה לכתיבת שירים, תוכלו לרכוש ביטחון רב בכתיבת שירים ולהתבונן ביצירתכם הן מבחינה לירית והן מבחינה מוזיקלית.
  הסדנה פונה לכל מי שהיצירה בוערת בעצמותיו, אך בו-זמנית מרגיש כי איננו ממש את הפוטנציאל הקיים בו.

  האם אני חייב לדעת לנגן?

  כתיבת שירים איננה חייבת להתלוות לכישורי נגינה. עבור אלו המנגנים הרי שוודאי וכתיבת שירים מוצאת את דרכה החוצה בקלות רבה יותר. אולם מטרתה של סדנה לכתיבת שירים היא לספק את ההנחיות והכלים הנדרשים כדי להוציא אל הפועל חומרים מרעננים וחדשים.
  משתתפי הסדנה יכולים למצוא את הקול הפנימי שלהם ולטפח חומרים חדשים, מרעננים ומפתיעים היוצאים מן התבנית הקיימת, סוגיה שרבים מכותבי השירים פוגשים בה.

   

  @rimonmusicschool לכל מי שרוצה לפתח את יכולות הכתיבה והלחנה שלו- הקורס הזה בשבילו 🎶 מוזמנים להירשם ולשאול על פרטים נוספים בתגובות #אלוןעדר #רימון #רימוןביתספרלמוסיקה #מוזיקאים #כתיבהוהלחנה #לכתובשיר ♬ Sunny Day – Ted Fresco

  רוצים ללמוד ברימון?

  השאירו פרטים
   מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון   מוזמנים לעקוב אחרינו

   כלי נגישות