סדנה לכתיבה והלחנת שירים למתקדמים

בימים אלו מתקיימת הרשמה לקורס כתיבה והלחנת שירים בהנחיית חמי רודנר >> לחצו לפרטים

הקורס מיועד לבעלי ניסיון בכתיבה והלחנה של שירים המנגנים על כלי הרמוני ברמה סבירה, ובעלי ידע קודם בסיסי ומעלה בתיאוריה ובהרמוניה של הג'אז. התלמידים יקבלו ממנחה הקורס משימות הלחנה וכתיבה מדי שבוע, ישמיעו כל אחד את שירו בכיתה ויקבלו ביקורת בונה בכל האספקטים הקשורים לשיר מאבנר קנר מנחה הקורס ומחבריהם לכתה. ביקורת בנושאי סגנון, מבנה, צורה, הרמוניה, מלודיה, גרוב, קצב, ט19קסט, הקשר בין הטקסט למוסיקה, ועוד.  בסוף הקורס יתקיים מופע בו התלמידים יופיעו עם שיריהם בפני קהל אוהד, חברים ובני משפחה.

מועד פתיחה : יעודכן בהמשך

מועדי הקורס: יעודכן בהמשך

אורך הקורס : 14 מפגשים שבועיים כולל מופע סיום

דרישות קדם: הקורס דורש ידע קודם בסיסי ומעלה בתיאוריה ובהרמוניה של הג'אז.

לפרטים והרשמה: 

או התקשרו ל- 03-5408882 שלוחה 2, או השאירו פרטיכם ונחזור אליכם:

  למידע נוסף השאירו פרטים


  מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון

  * פתיחת הקורס מותנית במספר מינימום של משתתפים.

  על המנחה אבנר קנר:

  מלחין ומעבד. למד באקדמיה למוזיקה בתל-אביב. יצר את ההרכבים “14 אוקטבות” עם יוני רכטר, ו”פרמיירה” עם מזי כהן ויואל לרנר. הלחין, עיבד והפיק לאריק אינשטיין, גידי גוב, יהודית רביץ, נורית גלרון, גלי עטרי, הראלה בר, אלי דג´יברי ועוד. הלחין מוזיקה ללמעלה מ-90 הצגות תיאטרון בכל התאטראות. הלחין מוזיקה לסרטים רבים ולדרמות טלוויזיה רבות. ניגן שנים רבות בהקלטות. זכה בתואר “מלחין השנה” בגלי צה”ל- 1983, פרס המוזיקה בפסטיבל הבינ”ל להצגות ילדים בחיפה – 1995, 1998, 2005, פרס אקו”ם להלחנת מוזיקה לתאטרון- 1995 ופרס האסיטז´ על תרומה בתחום המוזיקה להצגות ילדים – 2001

  Fourteen_octaves_cover_medium
  עטור מצחך

   

   

   

   

   

   

  בהרחבה על אבנר קנר– אבנר קנר מוכר כמלחין השיר "אם זו אהבה" (מילים: אהוד מנור), שהוקלט בביצועה של מזי ,וכן כשותף כמלחין ליוני רכט מעבד, נגן, מפיק מוזיקלי או זמר במספר רב של שירים שזכו להצלחה, החל מ"דמעות של מלאכים", שמוכר בביצועו ובביצוע יוני רכטר (מלחין השיר), וכלה בשירה של יהודית רביץ, "מילה טובה" (מילים: יעקב גלעד, לחן: יהודית רביץ).

  בשנות השבעים והשמונים יצר יחד עם יוני רכטר את האלבום 14 אוקטבות, הלחין ועיבד לאריק איינשטיין שני אלבומים (ארץ ישראל הישנה והטובה חלקים ב’ וג’), עיבד והפיק לזמרים רבים אחרים וכן השתתף כנגן ומנהל מוזיקלי בסיבוב ההופעות של יהודית רביץ, "מילה טובה". קנר הלחין את שיריו של יהודה אטלס מתוך הספר והילד הזה הוא אני. בשנות השמונים הלחין קנר שירים לאלבומו של גידי גוב "40:06" והמשיך קנר ליצור לחנים עבור ההרכב שהשתתף בהקלטות האלבום "הילד הזה הוא אני". ההרכב, שכלל את מזי כהן ואת יואל לרנר הקליט את לחניו של קנר לאלבום שנקרא כשם ההרכב, "פרמיירה". פרמיירה פנתה לתחום לא מוכר בזמנו במוזיקה הישראלית – שירי פאנק ונשמה, כ"אם זו אהבה", ו"חמש בבוקר עוזבת". למרות ההתלהבות בה התקבל האלבום, בחר קנר שלא להופיע עם ההרכב שהתפרק לאחר יציאת האלבום.

  ב-1984 עיבד והפיק מוזיקלית את אלבומה של נורית גלרון "נגיעה אחת רכה", והלחין את השיר "מישהו בוכה".

  החל משנות השמונים המאוחרות התמקד קנר בכתיבת מוזיקה לתיאטרון, בין היתר להצגה גן ריקי של דויד גרוסמן בבימויו של מיקי גורביץ', לעל עכברים ואנשים של ג'ון סטיינבק שביימה נולה צ'לטון, לחגיגת חורף של יוסף בר יוסף בבימויו של מיקי גורביץ' ולמעלה מתשעים הצגות נוספות.

  ב-2006 עיבד קנר את שירו של אלי דג'יברי, "שיר אהבה קטן", לרביעיית מיתרים והפיקו מוזיקלית בשיתוף דג'יברי. ב-2008 חזר קנר לבמה, כאשר התארח בהופעתו של יוני רכטר בפסטיבל הפסנתר.

  ב-2018 פורסם השיר "ועוד לא אמרתי הכל" למילותיו של המשורר נתן זך, אותו הלחין ועיבד קנר לאריק איינשטיין, עמו עבד בשנות ה 70. השיר נכלל באלבום האוסף ועוד לא אמרתי הכל.

  רוצים ללמוד ברימון?

  השאירו פרטים
   מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון   מוזמנים לעקוב אחרינו

   כלי נגישות