איך להלחין שיר? קורס לפזמונאות והלחנה בהנחיית דניאל סלומון

רבים המוסיקאים והאנשים השואלים את עצמם כיצד להלחין שיר? מה היא השראה? מה היא פזמונאות? מה ההבדל בין שירה לפזמונאות? האם ניתן להלחין כל דבר? מה הופך שיר ללהיט?

בקורס פזמונאות והלחנת שירים נחקור ונלמד על דברים אלו ועוד רבים אחרים מעולם כתיבת השירים. הקורס הינו קורס השראה ולימוד אשר יקנה כלים בסיסיים ומתקדמים לכתיבה והלחנת שירים.
החל מלימוד המבנים הבסיסיים של הפזמונאות, "נושא מוסיקלי", מבנה הפזמון, ועד לתצורות כתיבת שירים – שירים על "ריף מוסיקלי", שירים הכתובים במינימליזם הרמוני או מלודי, שירים קונטרפונקטים, שירים בסגנונות מוסיקליים שונים ועוד. כמו כן, נתמודד עם הלחנת שירי משוררים, וסוגי טקסטים שונים.

בואו ללמוד איך להלחין שיר באופן מקצועי

מועד פתיחה: יעודכן בהמשך
אורך הקורס: 10 מפגשים שבועיים של שעה וחצי 
מועדי הקורס: יעודכן בהמשך
מיקום: קמפוס רימון בעכוהיכל התרבות, רחוב גיבורי סיני 24 עכו

  למידע נוסף השאירו פרטים


  מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון

  איך להלחין שירעל מנת להתפתח ולהבין את תחום הלחנת השירים ומהי הדרך הנכונה ללמוד איך להלחין שיר לעומקו נלמד גם להכיר את טובי כותבי השירים בעולם ובארץ במאה הקודמת והנוכחית כגון – לנון ומקרטני, קרול קינג, פול סיימון, רוג'ר והמרסטין, רנדי ניומן, לאונרד כהן, סשה ארגוב, מתי כספי, יוני רכטר, יצחק קלפטר ועוד רבים עד לעת הנוכחית, נחקור וננתח את יצירותיהם, את לחניהם מול המילים וכיצד בחרו את הצליל הנכון למילה המדויקת.

  מה נלמד בקורס הלחנת שירים?

  אחד הדברים העיקריים והחשובים בקורס הוא ההפריה ההדדית. המפגש שלמשתתפי הקורס עם יצירותיהם אל מול משתתפים אחרים.
  המשתתפים יקבלו בכל שבוע משימה לכתיבת שיר בדרך מסוימת על פי הנלמד בשיעור וההשראה שניתנה להם. את השיר יצטרכו לבצע  מול האחרים ולקבל תגובות וניתוח של שיריהם. זוהי התמודדות הנעשית ברגישות ובכך פותחת את הלמידה לעוד מקור השראה חשוב ומפרה והוא המפגש של הלחן והשיר עם העולם החיצוני ועם מחשבותיהם ורעיונותיהם של המוסיקאים הלומדים איתם.

  קורס הלחנת שירים

  הקורס איננו דורש ידע מוקדם, אך רצויה יכולת נגינה בכלי גם אם ברמה בסיסית.
  * פתיחת הקורס מותנית במספר מינימום של משתתפים.

  על המנחהדניאל סלומון

  פסנתרן ויוצר, למד מוסיקה בקונסבטוריונים שונים ובבית הספר למוסיקה רימון והתמחה אצל פרופ’ יצחק סדאי. סלומון עבד עם אמנים רבים כפסנתרן, מפיק מוסיקלי מתזמר וכותב ביניהם אביב גפן, שלמה ארצי, רוקפור, ריקי גל, ישראל גוריון ועוד רבים. זוכה פרס אקו”ם למלחין וכותב מוסיקה לתיאטרון טלוויזיה וקולנוע. הוציא ארבעה אלבומי סולו שזכו להצלחה רבה ובימים אלו עובד על אלבום הופעה חדש ואלבום אולפן העומדים לצאת בקרוב.

  ללמוד להלחין שיר

   למידע נוסף השאירו פרטים


   מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון

   רוצים ללמוד ברימון?

   השאירו פרטים
    מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון    מוזמנים לעקוב אחרינו

    כלי נגישות