קורס כתיבה והלחנת שירים עם חמי רודנר

חמי רודנר שר במיקרופון

בימים אלו מתקיימת הרשמה לקורס כתיבה והלחנת שירים בהנחיית דניאל סלומון >> לחצו לפרטים

קורס כתיבת שירים בבית הספר רימון
רבים המוסיקאים והאנשים השואלים את עצמם כיצד להלחין שיר? מה היא השראה? האם ניתן להלחין כל דבר? מה הופך שיר ללהיט?
מכמה שרבוטים של מילים, הקלטה חפוזה בסמארטפון נזרעים שירים. רעיונות פרועים שבאו אליך בהיסח הדעת, בחלום אפילו, יכולים יום אחד לככב בפלייליסטים ועל הבמה. אז איך כותבים שיר? בקורס נבחר שיר מתוך כמה אופציות שייכתבו במהלך הקורס ונלך איתו את כל הדרך מהשלב העוברי ועד למופע מעובד ומושקע שיחתום את הקורס.

מנחה הקורס: חמי רודנר
מועד פתיחה: יעודכן בהמשך
מועדי הקורס: יעודכן בהמשך
אורך הקורס: 13 מפגשים + מופע סיום


  למידע נוסף השאירו פרטים


  מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון

  רוצים ללמוד ולעשות מוסיקה? לרשימה המלאה של הקורסים ללימודי מוסיקה בבית הספר למוסיקה רימון

  כתיבת שירים ,הלחנת שירים

  מה לומדים בקורס כתיבת והלחנת שירים?

  המימד הראשון, איך לכתוב שיר? – כתיבה, הלחנה ומבנה
  טקסט חייב להיות משוכלל ושיהיה בו סוד אחד או שניים- הברקה מילולית – הוק – קריצה או מחווה לטקסטים אחרים, תחכום ופשטות. נחפש בלחן את האקורדים הנכונים, לפעמים פחות זה יותר. נלטש את המוכר והמקורי שחייבים להופיע בכל מנגינה הגונה. האם השיר דורש סי-פארט? ( בדרך כלל כן!)
  לבסוף נערוך את המבנה של השיר, ניפרד בצער מחלקים שמכבידים עליו וניצור לו פתיחה וסיום הולמים.

  המימד השני יהיה שלב הביצוע
  לפעמים הביצוע הוא לא פחות חשוב, אם לא יותר, מהכתיבה. נעבוד על בחירת סולמות וביצוע קולי מדויק ואיכותי. פרייזינג- כיצד להניח את המילים והמנגינה בצורה מושלמת על הליווי. האם עלינו להאריך הברות או לקצרן? כיצד אפשר לשיר מאד גבוה מבלי לאבד את הנמוכים וכיצד לשיר נמוך ולהיות ברור. והכי חשוב מהו ומיהו הקול שלנו ואיך אנחנו יכולים להפוך אותו לייחודי ומושך.

  המימד השלישי והאחרון
  הכנת השיר להופעה על במה ומופע. על ביצוע הולם ומהדהד לשירים שלנו. נמצא ליינים וריפים מוסיקליים, שהם חלק בלתי נפרד מהפופ, שיאיירו את השיר. ניצור מקצבים וניתן לזה גרוב כמו שצריך. לסיום נערוך מופע מושקע ויפה באולם של רימון.

  סדנה לכתיבת שירים בבית ספר רימון
  סדנה לכתיבת שירים יכולה להועיל גם לאלו מאתנו שכתיבתם נשלפת הישר מן השרוול. לאורך המפגשים רוכשים המשתתפים כלים היכולים להועיל ולסייע הן למציאת הקול הפנימי והן לטיפוח טכניקת כתיבה הנסמכת קווים מנחים של מנגינות, קצב והרמוניה. אם כתיבה זורמת בעורקיכם, הרי שסדנת כתיבת השירים של בית ספר רימון היא קרקע פורייה ליצירה, מעוז שבו יכולים המשתתפים ליהנות מהזדמנות מצוינת לקבלת ליווי מקצועי והנחייה.

  סדנה מעשית ותיאורטית כאחד
  החל מתוך סיעור מוחות משותף, דרך הכותרת הראשונה ועד לתוכן עצמו, סדנת הכתיבה מספקת למשתתפים דריסת רגל בעולמות הכתיבה. מטרתנו היא להעניק אמצעים בלעדיים כדי לחקור את התיאוריה והמחשבה המקדימה, תוך התנסות מעשית ליצירה אישית.

   למידע נוסף השאירו פרטים


   מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון

   ללמוד איך לכתוב ולהלחין שיר עם המומחה בתחום
   מנחה הקורס, חמי רודנר, בן קיבוץ גבעת ברנר,יליד 1964. כותב, מלחין, בסיסט, זמר, מפיק מוסיקלי. רודנר הקים באמצע שנות השמונים יחד עם אסף שריג את להקת "איפה הילד" בקיבוץ גבעת ברנר. בתחילת שנות התשעים הפכה "איפה הילד" בהנהגתו של רודנר לאחת מהלהקות המובילות והמקוריות בגל הרוק ששטף את הארץ. בשנות התשעים הלהקה הקליטה והוציאה לאור ארבעה אלבומים ואוסף, ומכרה מאות אלפי עותקים מאלבומיה. שירים רבים של הלהקה הפכו ללהיטים גדולים.

   רודנר הפיק מוסיקלית אלבומים לאמנים שונים וזכה בשנת 99 ב"נוצת הזהב" של אקום על הפקת "זה כל הקסם" של נמרוד לב. בתחילת שנות האלפיים רודנר יצא לקריירת סולו והוציא לאור חמישה אלבומים שגם הם נפקו להיטים לא מעטים ומצבו את רודנר כאחת הדמויות הבולטות בתחום הרוק בישראל.

   כיום רודנר מופיע ומקליט עם "איפה הילד" ובמקביל ממשיך את קריירת הסולו שלו. רודנר גם מפיק מוסיקלית מופעים מצליחים: "אינדילד"- מופע רוק לכל המשפחה והמופע המשותף עם אמני רוק חברים, בו משתתפים בין היתר ולסרוגין דנה ברגר, ירמי קפלן, אסף אמדורסקי, ערן צור, יהלי סובול, מאור כהן, ברי סחרוף, אפרת גוש, שלומי שבן ועוד.

   צפו בשיר מקורי של נדב עדר ושיר נתן מתוך מופע הסיום של הקורס:

   למי תכנית שכזו יכולה להתאים?
   איך ניגשים לכתיבה? ומה עושים כאשר נתקלים במחסום יצירה? האם השיר שיצרתי הוא טוב דיו? והאם בביצוע ׳שיפורים׳ אנו מעשה גורעים מן התוצר הסופי?
   בבחירתכם בסדנה לכתיבת שירים, תוכלו לרכוש ביטחון רב בכתיבת שירים ולהתבונן ביצירתכם הן מבחינה לירית והן מבחינה מוסיקלית.
   הסדנה פונה לכל מי שהיצירה בוערת בעצמותיו, אך בו-זמנית מרגיש כי איננו ממש את הפוטנציאל הקיים בו.

   האם אני חייב לדעת לנגן?
   כתיבת שירים איננה חייבת להתלוות לכישורי נגינה. עבור אלו המנגנים הרי שוודאי וכתיבת שירים מוצאת את דרכה החוצה בקלות רבה יותר. אולם מטרתה של סדנה לכתיבת שירים היא לספק את ההנחיות והכלים הנדרשים כדי להוציא אל הפועל חומרים מרעננים וחדשים.
   משתתפי הסדנה יכולים למצוא את הקול הפנימי שלהם ולטפח חומרים חדשים, מרעננים ומפתיעים היוצאים מן התבנית הקיימת, סוגיה שרבים מכותבי השירים פוגשים בה.

    למידע נוסף השאירו פרטים


    מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון

    רוצים ללמוד ברימון?

    השאירו פרטים
     מאשר/ת קבלת הודעות וניוזלטר מרימון     מוזמנים לעקוב אחרינו

     כלי נגישות